Reprezentant vanzari

Bibas Group - 1 poziție
Oraș de lucru
Arad, Deva și alte 3
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne dorim un coleg nou care sa fie:
- un consultant dе vanzari caruia ii place sa vinda, ii place sa ajute si mereu pune suflet in ceea ce face;
- un om caruia ii vine in mod natural sa-i ajute pe ceilalti, cu zambetul pe buze si sa ofere solutii personalizate conform nevoilor si afacerii clientului;
- o persoana pasionata de lumea deserturilor dulci facute ca la mama acasa cu ingredinte premium
- un om care nu renunta niciodata si care reuseste cu usurinta sa-i convinga pe ceilalti;
- un om caruia ii place sa negocieze si reuseste sa obtina ceea ce-si propune;
- un pasionat care intotdeauna este deschis sa invete lucruri noi
- o persoana organizata, dinamica, cu simt practic;
- cu orientare spre munca de echipa;
- cu disponibilitate pentru delegatii

Conditii importante :
- sa detina permis de conducere categoria B fara incidente
- sa aiba excelente abilitati de comunicare si interactiune
- experienta in vanzari in domeniul Horeca
- experienta in cofetarii sau pe un post similar constituie un avantaj

Descrierea jobului

Buna!

Esti o persoana dinamica si comunicarea deschisa este un atuu pentru tine?
Detii diploma de Bucatar/ Cofetar si iti doresti sa lucrezi cu produse Premium?

Daca raspunsul este "da" atunci hai sa ne cunoastem.

Principalele responsabilitati:
Promoveaza produsele companiei prin efectuarea de demonstratii practice
Promoveaza produsele si ajuta la instruirea permanenta a echipei de vanzari
Viziteaza clientii cu scopul asigurarii bunei desfasurari a proceselor tehnice legate de produsele companiei si pentru consultanta tehnica,toata activitatea desfasurandu-se la sediul clientilor
Ofera solutii tehnice de rezolvare si monitorizeaza procesele tehnice implementate
Viziteaza, suna si se informeaza cu privire la feedback-ul clientilor unde au fost realizate demonstratii tehnice
Monitorizeaza permanent trendurile din piata, identifica potentiali clienti
Testeaza produsele noi ce se doresc a fi introduse in portofoliul de produse, identifica avantaje/dezavantaje comparativ cu produsele similare din oferta companiei sau ale concurentei, face calcule de food cost
Dezvolta permanent retete noi in concordata cu cererile departamentului,clientilor,pietei.
Dezvolta concepte de produse/retete personalizate pentru clienti

BIBAS Group propune soluţii la cheie – consultanţă, proiectare (concept, arhitectură, design), furnizare de produse,de echipamente profesionale şi de mobilier – pentru orice tip de locaţie din domeniul HORECA. Prin ofertele noastre integrate beneficiaţi de servicii complete pentru specialităţile de cafea,îngheţată artizanală cat si produse de cofetărie tipic italieneşti. Grupul de firme asigură consultanţă, traininguri de specialitate, implementare de concepte şi service specializat pentru echipamentele furnizate. Dincolo de varietatea ofertei, avantajul competiţional al BIBAS Group constă şi în reprezentanţa unor mărci cunoscute şi consolidate pe piaţa mondială – Segafredo, ISA, MEC3, Giorik, La San Marco, Winterhalter, ICETEAM 1927, Rist, BF, Pedrali. Devotamentul, profesionalismul şi dinamismul unei echipe bine pregătite vă stau la dispoziţie întotdeauna!

Publicat 14 oct. 2021 Reactualizat 11 nov. 2021 Expiră 13 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos