REPREZENTANT VANZARI

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 2500 - 4500 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:
- Experienta, min 1 an, in vanzari/livrari distributie;
- Atentie la detalii;
- Bun utilizator de PC, in special Word si Excel;
- Abilitati de comunicare adaptive functie de interlocutor;
- Abilitatea de a lucra cu documente (intocmire, verificare);
- Sa utilizeze si sa respecte standardele companiei;
- Buna orientare in spatiu;
- Bun conducator auto, permis auto categ B;
- Abilitati de negociere si vanzare.
- Corect, serios, cinstit, responsabil, loial,ordonat, foarte bine organizat, energic, simtul umorului;
- Caracter integru;
- Discernamant in luarea deciziilor;
- Prezenta placuta si ingrijita;
- Abilitati tehnice;
- Rezistenta la stress.

Descrierea jobului

- Deplasarea in zona alocata, pe rutele stabilite, pentru a lua comenzi, a livra marfa si a incasa;
- Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii;
- Respectarea rutelor zilnice de vizitare, precum si planificarea si realizarea unor obiective specifice pentru acestea;
- Realizarea tintelor de vanzari, de incasari, a parametrilor cantitativi si calitativi stabiliti precum si a altor obiective stabilite;
- Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite;
- Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor;
administreaza portofoliul de clienti
- promoveaza produsele
- asigura mercantizare la raft in magazinele partenere
- incaseaza soldurile restante
- participa la sedinte de vanzari
- respecta proceduri si reguli interne
- dezvolta portofoliul de clienti

Se ofera:
- pachet salarial atractiv in functie de rezultate;
- instruire initiala si periodica facuta de specialisti;
- Oportunitati de promovare;

Companie de import si distributie ce ocupa un loc important in domeniul materialelor si echipamentelor electrice, distribuitor al unor marci de renume international in domeniu.
Publicat 23 iun. 2021 Reactualizat 21 iul. 2021 Expiră 23 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos