Publicat 22 Mai 2019 | Reactualizat 10 Iun 2019 | Expiră 21 Iun 2019

Reprezentant vanzari

2 posturi

Candidatul ideal

Cunostinte: Cunoaşterea principiilor şi metodelor pentru promovarea şi vânzarea produselor şi/sau serviciilor, tehnici de vânzare şi sisteme de control al vânzărilor. cunostinte avansate de limba engleza;
cunostinte operare PC (Windows, Microsoft Word si Excel, Internet);
Aptitudini: Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detalii, capacitate rapida de decizie. Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta, orientat spre rezultate.
Capacitatea de a lucra cu tool-uri de planificare, organizare si raportare.
Disponibil pentru deplasari in țara pe distante si perioade mai lungi dacă e necesar.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti;
Prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
Sarcini si indatoriri specifice:
Prospectarea zonei alocate pentru identificarea potentialilor clienți;
Dezvoltarea si mentinerea unei relatii excelente cu clientii din zona alocata;
Dezvoltarea bazei de date cu clienti din zona alocata;
Organizarea vizitelor la clientii existenti si potentiali;
Participarea la targuri si expozitii de profil;
Intocmirea de rapoarte zilnice si fise de client;
Culegerea informatiilor despre concurenta si client;
Acorda asistenta tehnica si comerciala clientilor;
Responsabilitati ale postului:
Raspunde de urmarirea incasarii sumelor datorate de catre clienti si de transmiterea documentelor de vanzare;
Urmareste derularea si finalizarea contractelor.
Beneficii:
Salariu motivant si bonusuri din vanzari
Masina de serviciu
Telefon mobil
Tableta

Companie specializata in implementarea de soluții la cheie dedicate fermelor zootehnice si proiectelor industriale, precum si comercializarea de utilaje industriale si de constructii.

Reprezentant vanzari  -  ACS FARM CONSTRUCT S.R.L.