Publicat 06 Mar 2019 | Reactualizat 03 Apr 2019 | Expiră 06 Apr 2019

Reprezentant vanzari

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cum ne-ar placea sa fii?

  • Esti in cautarea unui job stabil intr-o companie de viitor?
  • Esti dispus sa inveti lucruri noi?
  • Esti dornic sa evoluezi din punct de vedere profesional si personal?
  • Esti o persoana implicata si motivata?
  • Ai o atitudine pozitiva orientata spre actiune si spre obtinerea de rezultate?
  • Esti o persoana organizata?
  • Iti place munca in echipa?
  • Ai experienta in lucrul direct cu clientul?
  • Ai abilitati de comunicare si interactiune la orice nivel?
  • Detii cunostinte medii de limba engleza si cunostinte excelente de operare PC ?
  • Ai permis de conducere categoria B?
Daca raspunsurile tale sunt afirmative, atunci ne-ar face placere sa te cunoastem.

Descrierea jobului

Ce ar trebui sa faci tu?

  • Sa cunosti in detaliu produsele din portofoliul companiei , sa promovezi şi sa vinzi în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
  • Sa colaborezi cu alti angajati din firma pentru realizarea eficienta a activitatii de vanzare si pentru atingerea targetului stabilit;
  • Sa administrezi portofoliul de clienti existenti;
  • Sa prospectezi piata pentru identificarea de potentiali clienti;
  • Sa oferi consiliere pentru alegerea produsului corespunzator in functie de cerintele clientului;
  • Sa intocmesti documentele comerciale: oferte, contracte etc.;
  • Sa mentii si sa actualizezi baza de date si sa completezi rapoarte de activitate;
  • Sa urmăreşti indeplinirea agendei de intalniri si telefoane date, precum si realizarea planului de vanzări;

Oferta (bonusuri, beneficii):
Ce iti oferim?
  • Salariu fix + comisioane din vanzari, bonuri de masa, prime de sarbatori, bonusuri de performanta;
  • Posibilitati reale de promovare in cadrul companiei;
  • Masina de lucru;
  • Mediu de lucru placut;
  • Program: Luni- Vineri;

Descrierea companiei

Cine suntem noi?
AMD Digital Grup este o societate privată cu capital românesc 100% înfiinţată în 2003. Îniţial au fost două magazine foto expres în Baia Mare. În 2008, din dorinţa de a găsi o alternativă laboratoarelor digitale foarte costisitoare, odată cu apariţia CISS-ului, s-a născut conceptul de PHOTOPrint-Lab-"Primul minilaborator foto digital sub 1000 de Euro". Astfel am devenit importatori şi distribuitor de CISS-uri, pigmenţi şi hârtie fotografică inkjet.
Datorită costurilor foarte scăzute în producţia de fotografie, în scurt timp, PHOTOPrint-Lab a devenit foarte populară printre magazinele foto, studiourile foto şi magazinele de personalizări.
Din 2008 până în 2015 am depăşit 500 de unităţi vândute, adevărata noastră carte de vizită. 2011 este anul când am devenit un partener de încredere pentru Kodak ceea ce ne-a oferit oportunitatea de a deveni importatori și distribuitori oficiali in România pentru produsele inkjet Kodak, cu rețeaua de distribuție directă si prin intermediul magazinelor METRO. Anul 2013 este momentul apariţiei PHOTOBook-Lab, linia completă de echipamente pentru producţia albumelor digitale personalizate(photobook-uri), iar 2014 a fost anul in care am inceput productia de hartie magnetica profesionala.

In 2017, am semnat un contract de finantare europeana , in valoare de 200.000 euro. In 2018, am depasit cifra de afaceri de 600.000 euro/an.
Ce ne diferentiaza?
-primul brand 100% romanesc de hartie fotografica profesionala;
-lider in vanzarea de echipamente si consumabile PHOTOBook;
-solutii optime la cele mai bune preturi;
-accentul pe principii precum: respect, corectitudine, devotament;

Pentru mai multe detalii, vizitati pagina noastra oficiala: http://www.amddigitalgrup.ro

Expirat
Reprezentant vanzari  -  AMD Digital Grup

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles