Publicat 16 Feb 2017 | Reactualizat 19 Mar 2017 | Expiră 20 Mar 2017

REPREZENTANT VANZARI ZONAL

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

a). Nivelul studiilor: minim studii medii – de preferat superioare;
b). Cursuri de pregătire: - reprezintă un plus cursurile de formare/ training-urile în domeniul comercial, vânzări,
c). Cunoştinţe/deprinderi/ abilități:
• Bun cunoscător al limbii române (vocabular şi modalităţi de exprimare, scriere corectă din punct de vedere gramatical);
• Abilităţi avansate de comunicare şi negociere;
• Cunoştinţe operare PC (Windows, Word, Excel, Internet);
• Permis de conducere categoria B
d). Experiența necesară postului:
• Experiență în activitatea de vânzare de minim 3 – 4 ani;
• Este importantă experiența în vânzarea de servicii: servicii financiare (bănci), asigurări, telecom, consultanță, etc.
e). Alte mențiuni: domiciliul în Suceava

Descrierea jobului

  • Gestionează și dezvoltă portofoliul de clienți din zona județelor Suceava, Botoșani, Neamț, pe produsele și serviciile alocate.
  • Fidelizează clienții din portofoliul alocat.
  • Negociază și semnează contracte pe produsele și serviciile alocate, conform pachetelor de servicii.
  • Nivelul căruia se adresează pentru a vinde este cel de management – top management: directori generali, administratori de societăți, directori economici/financiari/contabili șefi, directori de resurse umane, directori de marketing.
  • Realizează obiectivele comerciale anuale/ trimestriale/lunare (target-ul).
  • Reprezintă firma în cadrul misiunilor specifice și definite în legăturã cu clienții acesteia pe produsele/serviciile/proiectele alocate.
  • Promovează marca, imaginea, produsele și serviciile firmei, în concordanță cu interesele acesteia, cu procedurile interne specifice.
  • Completează și trimite zilnic rapoartele de activitate conform deciziilor interne.
  • Se deplasează în zona arondată, la clienți și prospecți, cu autoturismul de serviciu.
  • Se deplasează la sediul firmei din București pentru ședințe, activități de formare, team-building, etc. precum și în alte locații/localități stabilite de firmă pentru aceste activități.
Oferta de beneficii se discută în cadrul interviului.
Venitul include: salariu fix, tichete de masă și bonusuri pentru atingerea obiectivelor de vânzare.
Se oferă: autoturism de serviciu, telefon mobil, laptop, precum și o serie de avantaje conform prevederilor interne ale firmei.

Up România își propune să ofere clienților și partenerilor săi servicii integrate care să le simplifice interacțiunile, procesele, deciziile, adoptând o atitudine de înțelegere profund umană a nevoilor acestora și susținând bunele practici de responsabilitate socială.
Misiunea noastră este să aducem valoare prin empatie, printr-o înțelegere a nevoilor și o atitudine deschisă față de clienți și parteneri.
Valorile noastre ne ghidează în toate acțiunile. Promovăm responsabilitatea, solidaritatea, inovația, echitatea, antreprenoriatul. Ne dorim alături de noi persoane care să simtă și să acționeze conform acestor valori.

Expirat
REPREZENTANT VANZARI ZONAL  -  UP ROMANIA (CHEQUE DEJEUNER ROMANIA S.R.L.)