Reprezentant Vanzari Vopsele Industriale PPG Industries

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte

Studii superioare in domeniul tehnic sau economic;
Experienta in industria vopselelor si a vanzarilor industriale:
Cunoasterea limbii engleze;
Cunostinte de operare PC;
Abilitati excelente de comunicare, negociere, vanzare;
Experienta in domeniul Sales B2B/ Management de proiect;
Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze independent si in echipa;
Capacitate de organizare si respectare termene stricte de raportare ;
Atentie la detalii ;
Permis conducere categoria B.

Descrierea jobului

Mentinerea portofoliului actual de clienti
Mentinerea permanenta a relatiilor cu clientii
Extinderea portofoliului cu noi clienti
Procesarea comenzilor
Realizarea ofertelor in conformitate cu cerintele si specificatiile clientului
Promovarea si vanzarea serviciilor si a produselor distribuite de companie
Intalniri cu clientii, prezentarea produselor si a serviciilor
Derularea contractelor comerciale sau comenzilor cu partenerii companiei
Intocmirea si administrarea bazelor de date privind clientii noi/potentiali
Participarea la licitatii in vederea atragerii de noi proiecte si parteneriate
Negocierea, intocmirea, monitorizarea derularii si finalizarii contractelor
Emiterea ordinelor de facturare, precum si a documentelor necesare livrarii produselor vandute
Asigura incasarea tuturor soldurilor de la clientii care ii are in portofoliu
Identificarea de clienti noi si abordarea corecta a acestora dupa o analiza specifica

Sigma Holding este un distribuitor de incredere al PPG Industries in Romania si ofera solutii de acoperire a suprafetelor pentru urmatoarele segmente:

* industria petroliera
* transport comercial
* transport feroviar
* constructii hale metalice
* constructii industriale
*solutii antifoc(intumescente)

SIGMA Holding importa si distribuie o gamă largă de solutii anticorozive de acoperire a suprafetelor metalice. .
Publicat 23 nov. 2021 Reactualizat 21 dec. 2021 Expiră 23 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos