Publicat 13 Oct 2017 | Reactualizat 20 Oct 2017 | Expiră 12 Nov 2017

Reprezentant Vanzari Van – Sell - Bucuresti

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 6 luni si 1 zi experiență în muncă

Candidatul ideal

CERINTELE POSTULUI:
Studii:
Minim studii medii.

Experienţa în muncă:
Minim 6 luni – 1 an experienta intr-o pozitie similara;
Permis de conducere categoria: B (valid, fara cazier).

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
Initiativă;
Orientare catre client si rezultate;
Flexibilitate si capacitate de a gestiona sarcini multiple de natura administrativa, fara sa piarda din vedere obiectivele generale
Puternice aptitudini de solutionare a problemelor;
Abilitatea de a lucra in echipa;
Excelente abilitati de comunicare: impact si influenta

Descrierea jobului

SCOP: Implementeaza strategia de afaceri si vanzari a companiei si promoveaza serviciile si produsele acesteia in regiunea de responsabilitate alocata

RESPONSABILITATI :

Stabileste si mentine legatura cu clientii importanti din zona alocata si asigura informarea acestora;
Prospecteaza piata in zona alocata in vederea identificarii si contactarii potentialilor clienti;
Asigura acoperirea zonei alocate, respectand planul de vizite stabilit;
Asigura prezenta si vizibilitatea materialelor promotionale la toate punctele de vanzare din zona alocata, in vederea cresterii volumului de vanzare ale companiei
Asigura prezentarea profesionista a tuturor produselor noi, utilizand diferite instrumente si metode–cataloage, pliante etc;
Analizeaza nevoile clientilor si formuleaza cele mai potrivite oferte; poate asigura suport tehnic si comercial pentru clienti existenti sau cei potentiali;
Responsabil de negocierea si incheierea contractelor comerciale cu clientii din zona arondata si raspunde de corecta executare si derulare a acestora;
Se asigura ca toate facturile emise de catre el /ea sunt complete in ceea ce priveste mentiunile obligatorii, ca sunt stampilate si semnate de catre beneficiari, si de a se asigura ca a solicitat si a primit biletele la ordin sau CEC, cu exceptia cazului in care plata se face in numerar, prin ordin de plata sau alta modalitate;
Lanseaza saptamanal comanda scrisa de produse catre depozitul punctului de lucru in cadrul caruia isi desfasoara activitatea.
Semnaleaza eventualele nereguli constatate cu ocazia aprovizionarii clientului sau ex-van (gestiunea proprie, din masina alocata.
Tine la zi evidenta documentelor cu regim special care i-au fost repartizate

Membra a Grupului GERMANOS, SUNLIGHT FILIALA BUCURESTI S.R.L. este specializat in vanzarea si distributia de cartele telefonice si SIM-uri Telekom.
Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Telekom, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

Reprezentant Vanzari Van – Sell - Bucuresti  -  SUNLIGHT FILIALA BUCURESTI SRL