check_circle

Job verificat

|Publicat 04 Apr 2019 | Reactualizat 26 Apr 2019 | Expiră 04 Mai 2019

Reprezentant Vanzari – TRADITIONAL TRADE

2 posturi

Criterii de selecție

  • Peste 3 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

  • Bune abilități de comunicare și putere de convingere;
  • Ușurință în inițierea și dezvoltarea relațiilor interpersonale;
  • Orientare spre client, dar și spre consumator;
  • Foarte bună orientare spre rezultate;
  • Spirit de organizare și capacitatea de automotivare, seriozitate;
  • Să aibă fler, imaginație;
  • Adaptabilitate;
  • Atitudine pozitivă;
  • Disponibilitate pentru un post cu activitate 100% de teren, dinamică;
  • Reprezintă avantaj experiența profesională;
  • Minim studii medii (diplomă de bacalaureat);
  • Permis de conducere categoria B, minim 1 an vechime.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:

  • Să amplaseze display-e și plasări secundare în magazinele de TOP
  • Să asigure aprovizionarea permanentă a rafturilor cu toate produsele CLIENTULUI existente în depozitele magazinului.
  • Să verifice aranjarea produselor pe raft în scopul unei bune prezentări a mărfii, iar dacă întâmpină greutăți să informeze șeful direct.
  • Să controleze zilnic existența etichetelor de preț la raft pentru fiecare produs în parte, pentru a asigura o permanentă concordanță între prețul produsului expus spre vânzare și eticheta magazinului.
  • Să informeze șeful direct de evoluția sortimentală și a prețului produselor similare furnizate de firme concurente.
  • Să asigure o legătură permanentă cu șeful direct, în vederea unei acoperiri continue a necesarului de marfă, evitând situațiile “fără stoc” sau “supra stoc”.
  • Să respecte programul de lucru și să anunțe din timp părăsirea locului de muncă, din diverse motive, în timpul programului.
  • Să respecte normele de protecție a muncii și regulile existente în magazinul în care își desfășoară activitatea.
  • Să întocmească raportul săptămânal și să-l trimită la timp, în ziua convenită.
  • Să respecte prevederile Regulamentului Intern în vigoare, procedurile de lucru aplicabile în societate și instrucțiunile primite de la superiori.
  • Să mențină și să construiască relații profesioniste cu toți clienții.
  • Să raporteze imediat șefului direct orice plângere, sugestie sau dorință din partea unui client.
  • Să remedieze în cel mai scurt timp orice problemă semnalată de oricare dintre clienți.
  • Să protejeze/îmbunătățească imaginea companiei prin:
    • a avea o ținută corespunzătoare standardelor companiei
    • a avea un limbaj adecvat.
  • Să lucreze ca membru al echipei cu ceilalți Merchandiseri, contribuind la obținerea celor mai bune rezultate ale întregii echipe.
Avantaje:
  • Program de lucru full time;
  • Salariu fix, tichete de masă și bonusuri în funcție de performanță;
  • Mediu de lucru profesionist, la o firmă multinațională;
  • Oportunitatea de a lucra într-o echipă tânără și dinamică;
  • Posibilități reale de promovare.

HELL ENERGY este un tânăr jucător de succes al scenei și pieței dinamice de băuturi energizante, cu o experienţă de 13 ani. HELL este, de asemenea, una dintre cele mai viguroase evoluante branduri FMCG, fapt dovedit de drumul său scurt către succes și de pieţele sale de export explosive. Marca care s-a născut în 2006 a devenit un concurent dominant pe piețele internaționale în decurs de trei ani. Fiind o alegere de top a consumatorilor pe mai multe piețe, este disponibilă acum în aproape 50 de țări din întreaga lume. Secretul companiei HELL ENERGY constă într-o calitate excepțională, raportul preț/ valoare excelent al mărcii, disponibilitatea largă (scopul nostru este de a realiza o distribuție de 70% în fiecare țară), mediul internațional de marketing și nu în ultimul rând poziționarea mărcii în funcție de nevoile consumatorilor.

Reprezentant Vanzari – TRADITIONAL TRADE  -  HELL ENERGY ROMANIA