Reprezentant Vanzari Timisoara ID:21

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experienţa în muncă:
Experienţă minim 3 ani în domeniul vanzarilor corporate-vânzări sau domeniul IT / telecom constituie avantaj.

Studii:
Studii medii; studiile comerciale in domeniul comercial/tehnic constituie un avantaj.

CUNOŞTINŢE, APTITUDINI & ABILITĂŢI:
Abilităţi de ascultare;
Adaptabilitate;
Automotivare;
Loialitate;
Creativitate;
Iniţiativă;
Tehnici de vânzare;
Foarte bune abilităţi de comunicare verbala si scrisa;
Cunoştinţe de limba engleză;
Bune cunoştinţe de operare PC;
Capacitatea de a lucra cu termene stranse;
Orientare catre client, orientare catre rezultate, spirit de initiativa, abilitate de a lucra in echipa, abilitate de a lucra sub presiune, flexibilitate, rezolvarea problemelor in timp optim;
Persoana activa, foarte organizata si structurata, capabila sa coordoneze si sa gestioneze mai multe lucrari in acelasi timp;
Capacitatea de a face fata unui mediu de lucru dinamic, in continua schimbare;
Abilitati bune de comunicare verbala si in scris;
Capacitatea de a mentine un climat de munca prietenos si respectuos cu colegii.

Descrierea jobului

SCOP PRINCIPAL:
Identificarea şi satisfacerea nevoilor de business ale clienţilor B2B din portofoliu alocat, cat si ale clientilor prospecti, non Telekom din afara portofoliului; vânzarea de servicii fixe, mobile, Cloud, ICT, FMCC si M2M furnizate de catre companie, cu scopul de a atinge obiectivele de venituri si vanzari ale companiei; gestionarea şi monitorizarea portofoliului de clienţi business (B2B) alocati, cu scopul de a mentine si creste veniturile generate de acestia; asigurarea consultanţei pentru clienţii din portofoliu.

ATRIBUTII / RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
Realizează lunar planul de vânzări si venituri pentru portofoliul de clienti alocat conform obiectivelor companiei;
Prezintă, promovează si vinde produsele şi serviciile fixe, mobile, ICT, Cloud, FMCC si M2M furnizate de companie clienţilor din portofoliu;
Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru cresterea cotei de piaţă a serviciilor şi produselor companiei;
Monitorizează competiţia şi evoluţia pieţei în domeniul comunicaţiilor pentru a identifica şi comunica intern aspectele care necesită îmbunătăţire;
Realizeaza cu frecventa saptamanala prognoza (forecast-ul) rezultatelor de venituri si vanzari;
Inregistreaza si actualizeaza informatiile privind oportunitatile de vanzare (piepline) in CRM-ul intern (Batman), cu frecventa zilnica conform standardelor de completare a informatiilor comunicate de echipa Eficientizare Forta de Vanzari;
Oferă asistenţă şi asigură consultanţa clienţilor din portofoliu, atât înainte cât şi după vânzare;
Întocmeşte şi actualizează fişele de clienţi pentru primii 10 cei mai importnati clienti din portofoliu in functie de veniturile generate de acestia, conform procedurii de management de portofoliu în termenele comunicate de şeful ierarhic superior;
Este responsabil de gestiunea documentelor originale rezultate in urma procesului de vanzare .Transmite spre arhivare toate documentele originale semnate cu clientii in termen de maxim 30 de zile de la data implementarii actelor in sistem;
Răspunde de exploatarea maşinii din dotare în bune condiţii, se informează permanent şi respectă Codul Rutier în vigoare şi Politica de Maşini internă;
Completeaza lunar foaia de parcurs corespunzatoare deplasarilor efectuate cu masina in interes de serviciu si in interes personal;
Păstrează în bune condiţii toate dotările maşinii: trusa medicală, extinctor, etc. precum şi documentele maşinii;
Atribuţiile de serviciu nu sunt limitative, ele putând fi completate ori de câte ori este necesar sau situaţia o impune;

Telekom Romania Mobile Communications este un brand dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii mobile complete, inovatoare, personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu aproximativ 10 milioane de contracte de servicii. Este parte a grupului Deutsche Telekom – unul dintre liderii globali de comunicatii integrate, prezent în 51 de țări de pe 5 continente. Soluțiile noastre deschid o lume infinită de oportunități de a împărtăși cele mai frumoase și emoționante experiențe cu familia, prietenii, colegii și cu cei din jurul nostru.

Misiunea Telekom este să îmbogățim viețile oamenilor, oferindu-le acestora servicii mobile, tehnologii de ultimă generație 4G, care aduce utilizatorilor o nouă experiență de divertisment, cu acces la conținut exclusiv, de calitate și funcționalități interactive avansate. În ceea ce privește clientii business, Telekom România este partenerul de încredere al companiilor, pentru care oferim soluții de servicii mobile care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile. Soluțiile noastre conectează oameni, mașini și conținut, pentru un viitor mai bun, mai sigur și mai simplu. Avem ca scop să devenim operatorul numărul 1 din piața românească. Ne preocupăm permanent de satisfacția clienților, să cunoaștem și să înțelegem gândurile, emoțiile și cerințele acestora, ei fiind principalul factor pentru reușita noastră.

Ca echipă, Telekom Romania Mobile Communications, cooperăm și discutăm deschis, dezbatem subiecte importante, acceptăm opinii diferite și ne respectăm reciproc, creând cel mai bun loc pentru performanță și dezvoltare profesională. Suntem conștienți că angajații noștri reprezintă capitalul nostru cel mai de preț, pentru asta încercăm continuu să le oferim programe și oportunități de dezvoltare în conformitate cu nevoile de învățare și așteptările lor de evoluție ca profesioniști. Telekom are nevoie de angajați motivați, competenți și dedicați găsirii celor mai bune soluții pentru dorințele clienților, utilizatorilor, partenerilor de afaceri sau altor parteneri ai companiei. Dacă vrei să faci parte dintr-o companie complexă și organizată cu gândul la eficientă și performanță, așteptăm să ne cunoaștem. https://www.telekom.ro/informare-candidat-dataprivacy

Publicat 10 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 9 iun. 2022