de ani Fără Frică...

Publicat 03 Mai 2019 | Reactualizat 24 Mai 2019 | Expiră 24 Mai 2019

Reprezentant Vanzari Tehnic (Zona de Centru si Nord)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, o companie cu reprezentare la nivel national, importator unic de echipamente de sudura si taiere cu plasma, un Reprezentant Vanzari Tehnic pentru zona de Centru si Nord a tarii.

Candidatul ideal:

Domiciliul in zona de centru a tarii.
Persoana la inceput de cariera cu min 1-3 ani experienta in vanzari.
Cunostinte si abilitati tehnice
Cunoașterea limbii engleze la nivel mediu
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere
Aptitudini organizatorice
Abilitatea intreactiona usor cu oamenii
Orientarea către client
Spirit antreprenorial;

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
Responsabil pentru dezvoltarea portofoliului de clienti in urmatoarele judete: MS, BN, CJ, SB, AB, BV, SJ, MM, HR, CV prin derularea unor actiuni complexe de cercetare a pietei de profil si ulterior stabilirea de intalniri cu potentiali clienti.
Face demonstratii practice in timpul procesului de prezentare a produsului catre clienti.
Menținerea relației cu clienții existenți în zona desemnata.
Implicat activ în stabilirea și punerea în aplicare a strategiilor de vânzăre pentru a îmbunătăți calitatea și a atinge obiectivele propuse.
Derularea unor actiuni prin care sa scoata în evidență caracteristicile cheie ale produselor companiei adresate clienților existenți și a celor potentiali.
Evaluarea nevoilor clienților și propunerea de soluții diverse;
Intocmeste rapoarte de activitate/ vânzări în conformitate cu procedurile interne ale companiei;
Urmareste implementarea tehnică și calitatea contractelor / proiectelor;
Rapoarteaza către directorul de vanzari pentru furnizarea și livrarea produselor.
Negociaza contracte / conditii de livrare, metode de plată, prețuri în conformitate cu politica companiei;
Monitorizează tendințele și evoluția pe piață (distribuție, prețurile, concurența, etc.)

Beneficii:
Salariu atractiv si comision din volum vânzări;
Masina, laptop, telefon furnizate de societate;
Prime
Dezvoltarea carierei personale prin oportunitatea de a lucra intr-o companie de top din Romania

Training asigurat de companie

Toți candidații care se potrivesc cu cerințele de mai sus sunt rugati să aplice on-line.

Pentru mai multe locuri de muncă, vă rugăm să vizitați site-ul nostru www.adecco.ro și înregistrati-va CV-ul in baza noastra de date pentru a fi eligibili pentru alte pozitii promovate de Adecco. Toate aplicațiile sunt considerate strict confidențiale.

Adecco si-a inceput activitatea in Romania in anul 2000, in contextul unei societati aflate in tranzitie si care incerca sa redefineasca abordarea notiunii de “personal”. Incepand cu acel moment, Adecco a contribuit in acest sens cu expertiza internationala care a facilitat evolutia de la „forta de munca” la „personal”. Astfel, Adecco a dat dovada de flexibilitate si deschidere fata de specificul si cerintele pietei nationale, fara a diminua insa importanta calitatii serviciilor oferite. Adecco nu si-a abandonat misiunea nici la 14 ani de la patrunderea pe piata muncii din Romania, anticipand nevoile clientilor sai si lucrand numai la cele mai inalte standarde pentru a oferi solutii personalizate si performante. ADECCO ROMANIA HEADQUARTERS - Str. Costache Negri, Nr. 1-5, Sector 5 Etaj 7, Cladirea Opera Center Bucuresti, Romania Telephone: 004 – 021 300 35 44 Fax: 004 – 021 300 35 45 E-mail for general information:office.romania@adecco.com BRANCH BUCURESTI – UNIRII - Str. Halelor, Nr.5, Sector 3 T: 004 – 0213 05 36 05 F: 004 – 0213 18 35 45 BRANCH BUCURESTI – PIPERA - Blv. Dimitrie Pompeiu, Nr. 9-9A, Cladirea 1, parter, Sector 2 T: 004 – 0213 05 36 04 F: 004 – 0213 13 13 28 ADECCO ARAD - Str. Nicolae Balcescu, Nr. 22, Arad, Romania T: 004 – 0257 43 93 52 F: 004 – 0256 40 61 80 M: 004 – 0722 500 495 ADECCO BRASOV - Str. Avram Iancu, Nr 27, Brasov, Romania T: 004 – 0213 05 36 11 F: 004 – 0368 81 52 83 ADECCO CRAIOVA - Bloc D2, Calea Bucuresti, 200515, Romania, Craiova, Romania T: 004 – 0213 05 36 08 F: 004 – 0251 54 10 22 ADECCO CLUJ-NAPOCA - Str. Decebal, Nr 22 – 24, Cluj Napoca, Romania T: 004 – 0213 05 36 12 T: 004 – 0264 40 62 34 M: 004 – 0723 11 27 06 F: 004 – 0264 40 62 32 ADECCO IASI - Str. Sfantul Lazar nr. 26, Bl. K5, Parter, Ap.2, Iasi, Romania T: 004 – 0213 05 36 10 F: 004 – 0232 20 61 20 ADECCO ORADEA - Str. Cuza Voda, Nr 16, Oradea, Romania M: 004 – 0727 73 51 60 ADECCO PLOIESTI - Str. Stadionului, Nr. 23, Ploiesti, Prahova, Romania T: 004 – 0213 05 36 07 F: 004 – 0244 38 47 16 ADECCO PITESTI - Str. Victoriei, Nr.33A, Etaj 1, Pitesti, Arges, Romania T: 004 – 0213 05 36 06 F: 004 – 0248 61 23 04 ADECCO SATU-MARE - Bd . Rodnei nr. 20, Satu Mare, Jud. Satu-Mare, Romania M: 004 – 0731 03 64 78 ADECCO SIBIU - Str. Rennes Nr.21, Parter, Sibiu, Romania T: 004 – 0269 206 450 M: 004 – 0372 705 792 F: 004 – 0269 430 143 ADECCO TIMISOARA - Bulevardul Take Ionescu, Nr. 46B, Timisoara, Romania. T: 004 – 0256 43 22 11 F: 004 – 0256 40 61 80 ADECCO ZALAU - Str. N. Titulescu, Nr. 4, Zalau, Romania T: 004 – 0260 61 04 14 M: 004 – 0727 73 39 51

Expirat
Reprezentant Vanzari Tehnic (Zona de Centru si Nord)  -  Adecco Resurse Umane

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles