REPREZENTANT VANZARI - Stomatologie

Dentotal Protect SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Experienta sau studii in domeniu (stomatologie, tehnica dentara, farmacie) - reprezinta un avantaj
Experienta in vanzari minim 2 ani - reprezinta un avantaj
Abilitati de comunicare si de persuasiune, flexibilitate, implicare
Abilitatea de a identifica rapid solutii si a rezolva probleme
Cunostinte operare PC: tabele si rapoarte.

Descrierea jobului

Obiectivul Postului: prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei.

Responsabilitati:
1. coordonarea intregii activitati de vanzari in zona de acoperire
2. administrarea şi dezvoltarea portofoliului de clienţi ;
3. prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei;
4. urmărirea realizării planului de vânzări lunar, trimestrial, anual;
5. participarea la negocieri, întocmirea contractelor, monitorizarea derulării şi finalizării acestora.
6. stabileşte şi participă la întâlnirile cu clienţii ;
7. întocmeşte documentaţia premergătoare întâlnirilor;
8. urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
9. realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Area Sales Manager (date publice);
10. propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona;
11. redactează rapoartele lunare solicitate de superiorii ierarhici;
12. întocmeşte documentele comerciale şi răspunde de corectitudinea acestora;
13. răspunde de urmărirea saptamanala a încasării sumelor datorate de către clienţi si monitorizarea listelor de creante;
14. participă activ la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări;
15. urmăreşte derularea şi finalizarea contractelor.

Descrierea companiei

Cine suntem

Dentotal Protect este liderul de piață în România în distribuția de produse stomatologice, având peste 12 000 clienți - clinici și laboratoare stomatologice din toata țara. Compania a fost înființată în 1994 ca o afacere de familie de către medicul stomatolog Anghel Dogariu și a crescut odată cu primul val al economiei românești, având în prezent peste 120 de angajați.

În 2019, Dentotal Protect a trecut la un nou capitol de dezvoltare, compania fiind achiziționată de fondul de investiții private Abris Capital Partners. Strategia Abris Capital pentru dezvoltarea Dentotal Protect urmărește accelerarea creșterii companiei și transformarea sa într-un one-stop-shop pentru clinicile și laboratoarele stomatologice.

În mai 2020, Dentotal Protect și-a mutat activitatea logistică în Eli Park Chitila, estimând o triplare a capacității operaționale. La finalul anului 2020, compania și-a mutat birourile în clădirea Equilibrium I, din hub-ul business Barbu Văcărescu.

Publicat 7 Iun. 2022 Reactualizat 5 Iul. 2022 Expiră 7 Iul. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.