Publicat 12 Nov 2019 | Expiră 13 Dec 2019

Reprezentant Vanzari Solutii Software

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte

  • Bune abilitati de comunicare si adaptare la interlocutor;
  • Responsabilitate fata de munca proprie şi orientare spre atingerea rezultatelor dorite;
  • Cunostinte bune de operare PC: Word, Excel;
  • Studii medii sau superioare finalizate;
  • Permis de conducere – categoria B;

Constituie un avantaj
  • Experienţa profesionala in vanzare de solutii software sau echipamente IT;
  • Experienţa profesionala in domenii care presupun relationare cu clientii;
  • Excelente abilitati de comunicare si putere de convingere;
  • Capacitate de rezolvare a problemelor;
  • Abilitati de lucru in echipa;
  • Atentie la detalii.

Descrierea jobului

  • Promovarea si vanzarea de solutii informatice la cheie pentru retail in regiunea de sud-est a Romaniei;
  • Participarea activa la realizarea targetului lunar;
  • Consolidarea portofoliului de clienti la nivel zonal si atragerea de noi clienti
Dupa programul de training, aplicantul va avea urmatoarele indatoriri:
  • Identificarea si selectarea potentialilor clienti;
  • Contactarea clientilor si programarea unor intalniri;
  • Prezentarea in mod profesional a solutiilor si serviciilor Magister catre clientii finali;
  • Identificarea nevoilor si dorintelor clientului si dezvoltarea unor colaborari durabile cu acestia;
  • Construirea si dezvoltarea unui portofoliu cu clienti;
  • Identificarea si monitorizarea competitorilor
  • Intocmirea de rapoarte periodice privind activitatea proprie;

Beneficii
  • Programe gratuite de instruire si specializare;
  • Utilizarea in activitatea curenta a celei mai noi tehnologii de gestionare a portofoliului de clienti;
  • Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica;
  • Posibilitatea de a avansa pe masura competentelor asimilate;
  • Salariu fix + bonusuri salariale consistente, in functie de realizari;
  • Masina de serviciu pentru deplasarile la clienti;
  • Tichete de masa;
  • Asigurare medicala Sanador.

Înființată în anul 2002, compania Magister s-a afirmat drept cel mai dinamic dezvoltator și integrator de soluții la cheie pentru retail din România, specializându-se în managementul eficient al magazinelor si lanturilor de retail.

În cei 17 ani de activitate, Magister a contribuit la dezvoltarea și implementarea unor proiecte de anvergură din retailul românesc.

Compania asigura o acoperire nationala, prin reteaua sa de parteneri certificati, evaluati si licentiati anual in cadrul programului de perfectionare profesionala Partener Certificat Magister.

Implementată în mii de unități comerciale, solutia SmartCash Retail Management System dezvoltată de Magister este, în prezent, cea mai raspândită platformă software integrata pentru retail din România.

Platforma se adresează atat comercianților independenți, cat și lanturilor comerciale cu procese complexe de business, inalt automatizate si cu un numar ridicat de utilizatori.

Expirat
Reprezentant Vanzari Solutii Software  -  Magister Software SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles