Publicat 18 Dec 2014 | Reactualizat 15 Ian 2015 | Expiră 19 Ian 2015

Reprezentant vanzari - Servicii de Date & IP

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Studii superioare in domeniul tehnic sau economic
• Minim 3 ani experienţă anterioară în domeniul comercial / vânzări cu conturi mari / strategice şi peste 5 ani în sectorul IT/Telecom.
• Cunoştinţe temeinice ale produselor / serviciilor de telecomunicaţii
• Experienţa în vânzări de servicii de date către operatori este considerată un plus major
• Stăpânirea tehnicilor de vânzare /negociere “en gros” cu conturi complexe strategice.
• Bune aptitudini de comunicare în engleză & română
• Abilităţi operare PC şi software project management (MS Office, MS Project)
• Orientat spre rezolvarea problemelor din Vânzări
• Orientat spre rezultat, Proactivitate, Adaptabilitate, Auto-motivare
• Bun ascultător
• Independent şi lucru în echipă
• Loialitate, creativitate, iniţiativă
• Disponibilitate de a călători
• Carnet de conducere fără incidente

Descrierea jobului

SCOP:
Comercializarea serviciilor de date, menţinerea şi dezvoltarea bazei de clienţi operatori naţionali / internaţionali din portofoliul alocat.

RESPONSABILITĂŢI PRINCIPALE:
◦ Comercializează şi promovează serviciile naţionale / internaţionale de date către partenerii Telekom Romania Communications
◦ Efectuează analize în timp real asupra poziţiilor de piaţă ale partenerilor operatori şi identifică oportunităţile de creştere a afacerii
◦ Constituie punctul de contact pentru partenerii din portofoliul alocat, adună toate datele referitoare la aceştia, comunică în mod constant cu departamentele implicate pentru stabilirea posibilităţilor de negociere
◦ Negociază acorduri şi contracte comerciale
◦ Efectuează analize de piaţă pentru a identifica noile posibile relaţii comerciale
◦ Raportează periodic managerului direct situaţia conturilor din cadrul portofoliului său, inclusiv aspectele comerciale, tehnice şi financiare, oportunităţile / curentele recente ale partenerilor de pe piaţă, escaladează orice evoluţie ieşită din comun
◦ Creşte numărul de clienţi din portofoliu, menţine baza de clienţi prin fidelizare, adăugarea de noi servicii şi prelungirea contractelor, precum şi creşterea valorii acestora;

Postul este pe perioada determinata.

Telekom Romania este un brand de telecomunicaţii nou și dinamic, care oferă servicii de telecomunicaţii fixe şi mobile complete, inovatoare, simplificate și personalizate pentru o comunitate vastă de clienți, cu peste 10 de milioane de contracte de servicii.

Prin cei doi operatori, Telekom Romania Mobile Communications şi Telekom Romania Communications, Telekom Romania oferă servicii integrate de telecomunicații, astfel încât clienţii să beneficieze de o experiență completă şi plină de satisfacţii: servicii de voce și date mobile 3G și 4G mobile, telefonie fixă tradițională, internet de mare viteză și televiziune pe mai multe tehnologii, inclusiv IPTV precum și conținut de înaltă calitate și exclusivități. Pentru clienţii business, noul brand este promisiunea unor soluții IT & C la cheie, care să sprijine companiile să devină mai competitive și mai agile.

Telekom Romania este un brand din familia Deutsche Telekom, prezent în 51 de țări de pe cinci continente, cu peste  143 de milioane de clienţi de telefonie mobilă, 31 de milioane de clienţi de servicii fixe şi peste 17 milioane de linii de broadband din întreaga lume. Brandul este prezent pe piaţa românească din 2014, după rebranding-ul comun al COSMOTE România și Romtelecom.

Expirat
Reprezentant vanzari - Servicii de Date & IP  -  Telekom Romania Communications S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles