Reprezentant vanzari Roxer Grup SA

ROXER GRUP SA - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cerinte:
  • are studii universitare incheiate cu licenta
  • are o experienta relevanta in domeniul vanzarilor B2B
  • are abilitati excelente de vanzare, negociere si comunicare
  • are abilitati de prioritizare si organizare, precum si de time management
  • constientizeaza faptul ca vanzarea de echipamente de imprimare si servicii asociate au un specific aparte si adapteaza tehnicile de vanzare la nevoile clientilor
  • este familiar cu aplicatiile de monitorizare a vanzarilor (CRM, pipeline)
  • are cunostinte de limba engleza la nivel mediu, cel putin
  • detine permis de conducere, categoria B
  • are cunostinte bune de MS Office (Excel si Word)

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Promoveaza si vinde produsele si serviciile comercializate de catre Roxer Grup SA (imprimante, imprimante multifunctionale, consumabile, servicii de print, servicii de service autorizat XEROX), utilizand tehnici de vanzare adaptate nevoilor clientilor/prospectilor.

Responsabilitati principale:
  • Identifica nevoile clientului si propune cele mai bune solutii, realizand o vanzare consultativa
  • Atinge targetul individual de vanzari
  • Stabileste, dezvolta si mentine relatii pozitive de business cu clientii/prospectii
  • Preia, gestioneaza si rezolva in timpul cel mai scurt problemele sau reclamatiile clientilor, in vederea maximizarii satisfactiei clientilor
  • Cere feedback constant de la clienti si potentiali clienti si contribuie la imbunatatirea solutiilor de vanzare si serviciilor de vanzare si post vanzare
  • Colaboreaza cu echipa de vanzari si cu celelalte departamente din firma, astfel incat, activitatea de vanzare, sa fie maxim eficientizata
  • Completeaza la zi activitatile si dealurile din pipeline, in aplicatiile de vanzari utilizate de Roxer Grup SA
  • Se informeaza referitor la produse si servicii, si este la curent cu noile tehnologii si functionalitati, pentru a raspunde prompt si clar nevoilor clientilor
  • Cunoaste, analizeaza si se mentine informat despre evolutia pietei si concurentei
Beneficii:
  • salariu fix, negociat la angajare, la care se adauga, trimestrial, comisioane calculate in functie de vanzari si realizarea targetului
  • tichete de masa (30 lei/zi)
  • decontarea periodica a serviciilor de cazare, tratament si transport aferente concediului anual de odihna, in conditiile codului fiscal si ale contractului colectiv de munca
  • abonament de sanatate la o clinica privata
Dotari logistice si training:
  • training specializat pe produse
  • laptop, telefon si autoturism de serviciu

ROXER GRUP SA, Xerox Platinum Partner, cu sediul in Cluj-Napoca, Calea Baciului, nr. 1-3, companie infiintata in anul 1994, este principalul partener al companiei XEROX in Transilvania.

Suntem prezenti in nord-vestul tarii, acoperind judetele CJ, BH, BN, MM, SJ, SM, AB, AR, furnizand spre vanzare, inchiriere si service echipamente XEROX.

Intra pe site-ul nostru sa ne cunosti mai bine - www.roxer.ro.

Publicat 6 Iul. 2022 Reactualizat 3 Aug. 2022 Expiră 5 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos