Reprezentant vanzari produse farmaceutice

Oraș de lucru
Arad, Brasov și alte 3
Tipul job-ului
Departamente
Salariu 3000 - 5000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Experienta in pharma constituie un mare avantaj;
  • Minim 2 ani experienta in vanzari aferente canalului Farma si Plafar, cu suplimente alimentare si puericultura mica;
  • Cunoasterea clientilor de plafar din aria de activitate, cunoasterea farmaciilor din zona specificata;
  • Manifesta dorinta de a invata despre nutritie si alimentatie sanatoasa;
  • Dorinta de a se dezvolta personal, bun negociator in procesul de vanzare;
  • Abilitati deosebite si initiative proprii in relationarea cu clientii din zona alocata;
  • Are initiative benefice procesului de vanzare si promovare datorita experientei de lucru cu clienti intr-un climat favorabil de ambele parti, win-win;
  • Rezistenta la stres si program prelungit;
  • Motivat nativ pentru a-si depasi limitele si a-si indeplini obiectivele trasate de companie si cele planificate personal.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Planifica, organizeaza si duce la indeplinit in proportie de 100% obiectivele primite;
  • Realizeaza cu eficienta targetele de vanzare primite;
  • Responsabil cu incasarea soldurilor din piata aferente clientilor gestionati de el;
  • Responsabil cu cresterea vanzarilor in clientii alocati a brandurilor din portofoliul companiei;
  • Bune abilitati de negociere si persuasiune;
  • Sa fie proactiv si orientat catre crestere continua;
  • Construirea si mentinerea unei bune relatii de colaborare profesionala si umana cu clientii directi.

Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, salariul este cuprins intre 3000 - 5000 RON ( in functie de experienta si rezultatele obtinute);
  • Se ofera contract de munca pe perioada nedeterminata;
  • Bonuri de masa;
  • Se ofera diurna la deplasarile in afara orasului de resedinta pentru o distanta mai mare de 150 km;
  • Bonusuri atractive lunare oferite de furnizorii activi ai distribuitorului;
  • In zilele de sarbatoare legala nu se lucreaza;
  • Face parte dintr-o echipa moderna de distributie si promoveaza branduri Internationale conform noilor strategii Culture Food, adoptate de marii jucatori internationali din piata de profil.

Distribuitor National de produse naturiste, ecologice, suplimente alimentare.
Publicat 18 mai 2022 Reactualizat 15 iun. 2022 Expiră 17 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos