Publicat 19 Mai 2019 | Reactualizat 16 Iun 2019 | Expiră 19 Iun 2019

Reprezentant Vanzari prin Telefon

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Departamentul de vânzări prin telefon din cadrul companiei de distribuție Dona. Logistică este în căutarea unor colegi care îşi doresc să facă parte dintr-o echipă de profesionişti dinamici şi dedicaţi!

Dacă ai:

• experienţă de minimum 1 an într-un post similar în domeniul farmaceutic
• studii superioare finalizate
• abilități excelente de comunicare (scris, verbal), empatie, proactivitate, spirit de echipă
• abilități de organizare și planificare/prioritizare
• abilități de negociere
• persuasiune, inițiativă și flexbilitate în gândire
• cunoștinte operare PC: Excel, Word – avansat

Descrierea jobului

Ce vei avea de făcut:

• contactarea clienților actuali și potențiali în vederea vânzării produselor și serviciilor conform campaniilor planificate
• contactarea clienților actuali sau potențiali pentru a se asigura de buna desfășurare a contractelor sau pentru încheierea de noi contracte
• actualizarea bazei de date clienți cu informații și cerințe despre clienții vechi/ noi sau potențiali
• verificarea informațiilor introduse în baza de date
• realizarea planului lunar de vânzări și încasări și obiectivele specifice lunare/ trimestriale/ anuale
• executarea în condiții de calitate și eficiență campaniile planificate
• respectarea graficelor de începere și încheiere a campaniilor
• realizarea zilnica a numărului necesar de apeluri telefonice

Vei beneficia de:

• Pachet salarial motivant (salariu, tichete de masă, card discount farmaciile Dona)
• Bonus variabil atractiv în funcție de performanță
• Posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

DONA. LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Grupul DONA a investit în construcția unui depozit complet automatizat la standarde europene de peste 7000 de metri pătrați în localitatea Chitila (județul Ilfov).

Expirat
Reprezentant Vanzari prin Telefon  -  DONA. LOGISTICA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles