Publicat 16 Iun 2020 | Reactualizat 07 Iul 2020 | Expiră 16 Iul 2020

Reprezentant vanzari prin telefon (Telesales B2B)

2 posturi

Candidatul ideal

  • Excelente abilitati de comunicare prin telefon: voce placuta, dictie, discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa.
  • Capacitatea de a comunica corect in scris.
  • Orientare catre client si capacitatea de a mentine o relatie de business pe termen lung.
  • Constituie un avantaj experienta in Telesales sau in vanzare, catre clienti business, de produse IT, birotica sau echipamente de lucru si de protectie in munca.
  • Ambitie, dorinta de autodepasire, orientare catre rezultate.
  • Integritate, caracter puternic, sinceritate.
  • Atitudine pozitiva si orientata catre gasirea de solutii.
  • Cunostinte de utilizare PC nivel mediu.

Descrierea jobului

Obiectivul jobului este vanzarea catre clienti persoane juridice, firme sau institutii publice, a echipamentelor de lucru si de protectie in munca, a consumabilelor si a echipamentelor IT de birou. Nu se fac deplasari la client, intreg procesul de vanzare fiind facut la distanta, prin telefon, e-mail, WhatsApp si Internet.

Responsabilitati:

  • Contactarea telefonica a potentialilor clienti persone juridice (companii medii sau mari si institutii publice) si promovarea produselor companiei.
  • Identificarea nevoilor clientilor si oferirea de solutii personalizate.
  • Negocierea si inchiderea vanzarii.
  • Mentinerea relatiilor cu clientii din portofoliu si preluarea comenzilor periodice.

Beneficii:
  • Job intr-o echipa profesionista formata din oameni pozitivi, inteligenti si prietenosi.
  • Se asigura training de produse si training de vanzari.
  • Mediu de lucru modern si confortabil, intr-o cladire noua de birouri de clasa A, situata central in Timisoara, langa parcul Regina Maria si Parcul Poporului.
  • Contract de munca in conformitate cu legislatia, cu un program fix de 8 ore pe zi: luni - vineri 8:30 - 17:00, cu pauza de masa 30 min. Weekend-urile si sarbatorile legale sunt libere.
  • Salariul stimuleaza performanta si are o componenta fixa si una variabila, in functie de vanzari. La atingerea targetului de vanzari, venitul net (salariul fix + bonus + comision + tichete 15 lei/zi) depaseste 3000 lei/luna. Venitul este platit integral in contul de card al angajatului, fara intarzieri, plati partiale sau “aranjamente” ce nu respecta legislatia muncii.

FeelBox este un partener pe termen lung pentru clientii sai de tip business din toata tara, oferindu-le o gama completa de echipamente de lucru si de protectie in munca, consumabile pentru imprimante si echipamente IT, precum si o gama diversificata de cadouri corporate personalizate pentru clienti si angajati.

Clientii FeelBox sunt persoane juridice, companii si institutii medii si mari, pentru care este important sa se poata baza pe un furnizor care isi tine promisiunile si ii acorda tot suportul pentru alegerea solutiilor.

Detalii pe: www.safetyzone.ro , www.tonermarket.ro , www.personalizate.online

Reprezentant vanzari prin telefon (Telesales B2B)  -  FEELBOX RO

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles