Reprezentant Vanzari prin Telefon- PITESTI

MEDIPLUS EXIM SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

-Experienta in vanzari directe sau vanzari prin telefon de minimum 1 an; constituie un avantaj experienta in vanzari piata pharma;
-Orientare spre client, orientare spre rezultate;
-Bune abilitati de relationare;
-Abilitati de comunicare;
-Organizare si planificare;
-Operare PC - avansat.

*Postul este disponibil pentru o perioada determinata de 24 luni.

Descrierea jobului

-Promoveaza numele, imaginea si serviciile Mediplus in relatiile cu clientii;
-Stabileste, mentine si dezvolta relatii de afaceri cu toti clientii alocati;
-Contacteaza periodic clientii prin intermediul telefonului dupa un orar si cu o frecventa prestabilita de comun acord cu acestia;
-Construieste planuri de actiune pentru fiecare client din portofoliu, urmareste si este responsabil de atingerea planului de vanzari;
-Promoveaza oferta de produse, ofertele speciale Mediplus si preia comenzile si precomenzile de la clienti;
-Negociaza conditiile comerciale conform planului de actiune setat impreuna cu superiorul direct;
-Preia, filtreaza si transmite toate informatiile de la clienti si din piata pharma catre echipa de vanzari (superior/echipa colaboratoare);
-Intretine si dezvolta relatii de colaborare cu reprezentantii medicali ai tuturor furnizorilor de pe zona lui.

Cu o experienta de aproximativ 25 de ani pe piata locala, A&D Pharma, parte a Dr.Max Group, este unul dintre cele mai mari grupuri farmaceutice din Romania, oferind servicii integrate de import, distributie si retail farmaceutic, prin intermediul companiei de distributie de medicamente, Mediplus, al lanţurilor de farmacii Sensiblu si Dr.Max.

Suntem compania in care pasiunea, creativitatea si perseverenta te conduc spre performanta. Iti oferim un mediu provocator si dinamic in care te poti dezvolta alaturi de echipe de succes si unde tu stabilesti masura impactului pe care il poti avea! Accepta provocarea de a face diferenta impreuna!

Mai multe informatii pe: www.adpharma.com

Publicat 14 Iul. 2022 Reactualizat 11 Aug. 2022 Expiră 13 Aug. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.