Reprezentant Vanzari Piese Masini/Utilaje Agricole/Industr.

AD Auto Total srl - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cunoștințe cerute:
- Studii universitare sau similar – profil tehnic, sau economic,
- Permis de conducere Categoria B,
- Operare PC

Competențe:
- experienta in vanzarea pieselor de schimb in domeniul masinilor si utilajelor agricole
- disponibil pentru deplasari frecvente in zona alocata (Constanta, Ialomita, Calarasi, Tulcea)
- experienta in utilizarea programelor de identificare a pieselor de schimb reprezinta un avantaj
- pro-activ, bine organizat, capabil sa isi planifice activitatile, cu foarte bune abilitati de comunicare si negociere
- abilități de rezolvare a problemelor și luarea rapidă a deciziilor
- prezentare plăcută, carismatică
- capabil să lucreze în echipă
- permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Cautam persoane dinamice, capabile de implicare in munca lor si dornice sa activeze intr-un mediu de lucru profesionist, orientat pe dezvoltarea continua a celor care intra in echipa noastra. Pentru noi, serviciile si solutiile aduse clientilor sunt cea mai buna carte de vizita si cea mai mare responsabilitate.

Responsabilitati
- viziteaza clientii si potentialii clienti din zona alocata
- afla nevoile clientilor, ofera solutii optime, creaza si mentine o relatie de parteneriat
- ofera consultanta clientilor in utilizarea aplicatiilor puse la dispozitie de companie
- se ocupa de toate demersurile necesare pt incheierea vanzarilor
- prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata in zona alocata
- isi planifica vizitele la clienti si optimizeaza rutele zilnice
- Intocmirea si transmiterea de rapoarte periodice si a oricaror situatii solicitate.

Avantaje:
- lucrul intr-o echipa energica, tanara cu scop si beneficii comune
- posibilitate dezvoltare profesionala/personala (traininguri periodice)
- pachet salarial cu sistem de bonusare conform cu politica companiei

Leader in importul si distributia de piese auto din Romania, AD Auto Total este o firma cu capital integral romanesc, activa de mai mult de 25 ani in domeniul auto.
Portofoliul AD Auto Total numara acum peste 30.000 de clienti , iar cifra de afaceri pe anul 2020 este 290 mil. euro.
AD Auto Total s-a nascut din pasiune si dedicatie pentru domeniul auto si, astfel, de la inceput ne-am bazat pe calitate, corectitudine, profesionalism si rapiditate.
Astfel, am dezvoltat parteneriate stabile care, pe termen lung, fiind un sprijin real pentru clienti, au ajutat la evolutia noastra ca si companie:
O medie de 35.500 de comenzi zilnice / 86 de depozite regionale / 200 de agenti de vanzari / 340.000 mp suprafata de stocare / 100.000 km parcursi zilnic / peste 950 de autoturisme in flota de distributie / livrari locale in mai putin de 1h in marile orase.
Publicat 3 mai 2022 Reactualizat 24 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022