Publicat 19 Mar 2021 | Reactualizat 16 Apr 2021 | Expiră 19 Apr 2021

Reprezentant vanzari piese de schimb

1 post
Expirat

Daca esti pasionat de domeniul tehnic si agricultura, te asteptam in cea mai dinamica si profesionista companie, un brand de renume in domeniul echipamentelor agricole!

Responsabilitati:

Vanzare si ofertare directa; dezvoltarea portofoliului de clienti; incheierea de contracte.

Prezinta si promoveaza direct produsele si promotiile active catre clientii din zona alocata (judetele Arges, Prahova, Dambovita, Harghita, Covasna, Sibiu, Brasov).

Contacteaza clientii si potentialii clienti, mentine si creeaza o relatie stransa cu acestia in vederea identificarii de noi oportunitati de vanzare.

Intocmeste oferte de pret, negociaza si incheie contracte.

Informeaza clientii cu privire la statusul comenzii (disponibilitatea stocului, respectarea termenului de livrare).

Monitorizeaza situatia rulajului si incasarilor pentru clientii alocati.

Identificarea pieselor de schimb in programele informatice specific.

Definirea si coordonarea stocului de baza aferent punctului de lucru.

Mentinerea controlului strict asupra comenzilor de piese.

Cerinte:

Studii superioare tehnice/ economice reprezinta un avantaj.

Cunostinte de limba engleza pentru a intelege documentatia tehnica.

Bune cunostinte de operare PC.

Experienta de minim un an pe o pozitie asemanatoare.

Confidentialitate, loialitate si onestitate.

Motivare, atitudine pozitiva si disciplinara.

Atitudine pro-activa, orientare catre client.

Beneficii:

Salariu motivant

Bonusuri de performanta

Abonament servicii medicale private

Training de specialitate

ABOUT NHR AGROPARTNERS:

NHR Agropartners (www.nhr.ro) is an Austrian owned company (www.vait.com), headquartered in Bucharest and active in the agricultural machinery field, covering equipment sales and aftersales operations. As of today, NHR is operating 11 branches across the country and employs +200 people in
Expirat
Reprezentant vanzari piese de schimb  -  NHR AGROPARTNERS SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles