Publicat 06 Dec 2017 | Expiră 05 Ian 2018

Reprezentant Vanzari Mercantizare Constanta, Bucuresti

1 post

Candidatul ideal

CERINTELE POSTULUI:
Studii:
Minim studii medii.

Experienţa în muncă:
Nu este necesara experienta anterioara intr-o pozitie similara, dar reprezinta un avantaj;
Permis de conducere categoria: B (valid, fara cazier); minim 1 an vechime;
Disponibilitate pentru deplasari multiple.

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:

Initiativă;
Orientare catre client si rezultate;
Flexibilitate si capacitate de a gestiona sarcini multiple de natura administrativa, fara sa piarda din vedere obiectivele generale
Puternice aptitudini de solutionare a problemelor;
Abilitatea de a lucra in echipa;
Excelente abilitati de comunicare: impact si influenta

Descrierea jobului

SCOP: Aplica si respecta politica si strategia de mercantizare la clientii existenti si clientii noi din zona alocata.

RESPONSABILITATI :

Aplica planul de mercantizare stabilit pentru aria de responsabilitate alocata;
Respecta programul de vizitare magazine client stabilit;
Asigura prezenta si vizibilitatea materialelor promotionale la toate punctele de vanzare din zona alocata, in vederea cresterii volumului de vanzare ale companiei;
Prezinta intr-un mod profesionist directorului/ proprietarului de magazin, materialele promotionale ale companiei;
Identifica noi clienti si ii fidelizeaza pe cei existenti, respectand regulile si procedurile companiei;
Identifica spatiile cu o buna vizibilitate in magazinele din zona alocata si obtine acordul directorilor/proprietarilor de magazine pentru a expune materialele promotionale;
Aranjeaza materialele promotionale in spatiile identificate respectand politica de mercantizare stabilita;
Actualizeaza baza de date a clientilor; mentine si imbunatateste in permanenta relatiile profesionale cu acestia;

Membra a Grupului GERMANOS, SUNLIGHT FILIALA BUCURESTI S.R.L. este specializat in vanzarea si distributia de cartele telefonice si SIM-uri Telekom.
Germanos Telecom Romania S.A. face parte din Grupul de Companii Telekom, specializat in retail si distributie de produse si servicii tehnologice, precum si in productia si distributia de baterii.

Reprezentant Vanzari Mercantizare Constanta, Bucuresti  -  Telekom Romania Communications S.A.