Reprezentant vanzari - manager zonal

Promisol Romania - 1 poziție
Oraș de lucru
Arad, Oradea și alte 2
Tipul job-ului
Nivel carieră
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Conditie obligatorie -studii superioare finalizate cu profil AGRICOL sau HORTICOL
Buna cunoastere a fermierilor si distribuitorilor nationali/regionali
Abilitati de comunicare si negociere
Permis de conducere categoria B
Disponibilitate calatorii in teritoriu in proportie de 90 % din timpul de lucru
Disponibilitate deplasari in tara si strainatate.
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii.
Autodidact.
Cunoasterea pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point)
Cunoastere limbi straine: engleza OBLIGATORIU

Descrierea jobului

Dezvoltarea afacerilor in teritoriu cu produsele companiei, vanzand prin distribuitorii nationali, regionali sau fermieri
Planificarea si efectuarea vizitelor la fermierii din zona pentru promovarea solutiilor tehnice si a produselor
Negocierea si semnarea contractele cu clientii alocati regiunii.
Organizarea actiunilor de promovare a produselor (prezentari, targuri, seminarii, simpozioane, campanii promotionale, etc)
Aplicarea strategiilor de promovare (testari in camp) si de marketing pe zona alocata .
Dezvolta si imbunatateste relatia cu clientii existenti, mareste portofoliu de clienti
Initiaza colaborari (strategice) cu firme puternice din domeniu.
Urmareste acoperirea nationala cu o retea de distributie eficienta.
Furnizeaza periodic rapoarte de vanzari si analize locale de piata

Suntem o companie spaniola care produce biostimulatori si imputuri agricole de peste 35 de ani.
Suntem mândrii să putem oferi produsele noastre clienților din peste 20 de tari din întreaga lume precum si servicii de consultanța și anumite formule personalizate pentru fiecare fermier.

Publicat 3 mai 2022 Expiră 2 iun. 2022