Publicat 14 Mai 2019 | Reactualizat 11 Iun 2019 | Expiră 14 Iun 2019

REPREZENTANT VANZARI MAGAZIN ONLINE

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Vrei sa ai un job activ, ce iti ofera posibilitatea de a te dezvolta in cel mai provocator domeniu – E-Commerce?
Atunci acest job ti se potriveste!

Ce cautam la noul nostru coleg?

  • studii medii
  • experienta in vanzari online de minim 1 an
  • abilitati de comunicare verbala si in scris in limba romana/engleza
  • cunostinte avansate de operare PC ( Word, Excel )
  • orientare catre client si solutionare eficienta a reclamatiilor aparute
  • planificare,organizare
  • simt analitic, atentie sporita la detalii;
  • capacitate de prioritizare a sarcinilor si respectarea termenelor limita
  • flexibilitate, adaptabilitate, initiativa, proactivitate, spirit de echipa

Descrierea jobului

Cu ce iti vei umple timpul petrecut la birou?

  • preluarea comenzilor clientilor plasate pe site, telefonic sau prin e-mail
  • identificarea si intelegerea nevoilor clientilor
  • contactarea telefonica a clientilor in vederea confirmarii comenzilor
  • procesarea si inregistrarea comenzilor in sistem
  • facturarea comenzilor in sistem
  • pregatirea comenzilor si intocmirea documentelor necesare in vederea expedierii
  • comunicarea catre clienti a detaliilor legate de timpul de livrare, modalitati de plata cat si alte aspecte ce tin de produsele comercializate
  • solutionarea solicitarilor clientilor, retururi, reclamatii
  • promovarea ofertelor, mentinerea unei bune si clare informari asupra produselor, preturilor si a promotiilor din magazinul online
  • introducerea continutului nou in magazinul online ( produse, actualizare preturi, promotii, specificatii tehnice, poze)
Ce iti putem oferi?
  • mediu de lucru creativ alaturi de colegi entuziasti
  • salariu fix in functie de competente si experienta
  • bonusuri din vanzarile directe
  • asigurare medicala privata
  • training-uri tehnice & comerciale
  • toate instrumentele de care ai nevoie in job-ul tau
  • buna dispozitie timp de 8 ore pe zi de luni pana vineri

eMenatwork.ro reprezinta divizia e-commerce a grupului Menatwork, furnizor complet, de peste 25 de ani, de solutii, servicii si materiale pt constructii, finsaje si amenajari de interior si exterior, echipamente pentru instalatii electrice, corpuri si sisteme profesionale de iluminat, echipamente termice si sisteme de ventilatie-climatizare.
MENATWORK este prezent în România prin 4 filiale teritoriale comerciale, în oraşele:CLUJ-NAPOCA, CONSTANTA, CRAIOVA, BACAU. Prin intermediul filialelor, MENATWORKdispune de o reţea de distribuţie în măsură să servească eficient, întreg teritoriul României.GRUPUL MENATWORK are o societate asociată în Republica Moldova, la Chisinau

Expirat
REPREZENTANT VANZARI MAGAZIN ONLINE  -  MENATWORK

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles