Publicat 17 Oct 2017 | Reactualizat 14 Nov 2017 | Expiră 17 Nov 2017

Reprezentant vanzari HW/SW in industria grafica

2 posturi
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
- Fara experienta in vanzari, dar cu mare dorinta de a face performanta in vânzari
- Persoana cu bune abilitati de prezentare, negociere, comunicare, proactiva, dinamica, persuasiva si orientata catre rezultat;
- Profilul ideal este completat de spirit analitic, imaginatie, flexibilitate, capacitatea de a lucra în conditii de stress;
- Cunostinte bune de limba engleza;
- Bune cunostinte de operare computer (Windows sau Mac OS, MS Office);

Constituie un avantaj:
- Absolvent de facultate, preferabil profil tehnic;
- Experienta in vanzari de echipamente si solutii pentru industria grafica poate fi un plus;

Descrierea jobului

Descriere job
- Identifica noi clienti din piata tinta a companiei (internet search), suna si stabileste intilniri de prezentare (active calling)
- Identifica rapid oportunitatile de dezvoltare pietei si a clientilor existenti
- Actioneaza activ pentru atragerea de noi clienti;
- Este responsabil sa identifice nise de piata si sa propuna solutii personalizate pentru a raspunde necesitatilor acestora.
- Se ocupa de imbunatatirea relatiei cu clientii existenti si actioneaza pentru a exploata potentialul portofoliului;
- Genereaza documente specifice activitatii de vânzari
- Indeplineste criteriile de performanta propuse de managementul companiei;
- Ofera feed-back profesional cu privire la evolutia pietei si actiunile competitorilor;

Beneficii:
- Mediu de lucru curat, placut, intr-o companie in dezvoltare;
- Instruire la nivel international, in centrele de pregatire ale producatorilor, in contact direct cu structurile de vânzari ale producatorilor
- Salariu + bonusuri substantiale in concordanta cu performanta realizata;
- telefon, bonuri de masa, masina

Compania Grup Transilvae furnizeaza solutii hardware/software pentru industria grafica (imprimante de format lat HP si Canon/Oce, prese digitale MGI, mese de taiere biguire frezare Esko, EFI, Caldera, X-rite, Adobe, Apple, Quark, Tecco) si servicii de consultanta dedicate.

Expirat
Reprezentant vanzari HW/SW in industria grafica  -  Grup Transilvae