Reprezentant vanzari directe

SC CATENA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experiență de minim un an în vânzări produse și/sau servicii;
Studii superioare finalizate sau în curs;
Abilități de vânzare, negociere și orientare spre atingerea rezultatelor stabilite;
Persoană organizată, proactivă, cu inițiativă;
Persoană autonomă și cu spirit de echipa;
Cunoștințe operare Excel, Word, Power Point;
Permis de conducere cat. B;
Cunoașterea limbii engleze poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului

Prospectarea și dezvoltarea portofoliului de clienți în domeniul electric (firme de construcții, firme de proiectare și de instalații electrice, mentenanță etc.);
Elaborarea de oferte comerciale (alegerea produselor sau soluțiilor adecvate cererii/nevoii clientului), negocierea și finalizarea contractelor comerciale;
Menținerea permanentă a relației cu clienții din portofoliu;
Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei, prin abordare consultativă și proactivă;
Întreținerea relațiilor de comunicare și colaborare permanentă cu toate departamentele;
Urmărirea și abordarea proiectelor specifice, obținând informațiile necesare în vederea ofertării;
Raportarea săptămânală a activității și transmiterea planificării pentru perioada următoare;
Participarea activă la planificarea şi implementarea strategiei de vânzări.

Beneficii:
- Activarea într-o companie în continuă creștere;
- Pachet salarial format din salariu fix + bonus corelat cu rezultatele și performanța;
- Training tehnic pentru produse și vânzări asigurat de companie;
- Posibilitatea de dezvoltare în cadrul companiei;
- Asigurare medicală privată;
- Mașină de serviciu;
- Laptop și telefon.

CATENA a luat ființă în anul 1994, urmând o evoluție progresiva. Activitatea principala este importul și distribuția de materiale electrice : cabluri și conductori, corpuri de iluminat, siguranțe și tablouri electrice, relee, contactori, surse de iluminat cu LED, sisteme de paratrasnet, echipamente voce – date – imagine (VDI), cabinete metalice tip rack și accesorii, cabluri fibra optica și echipamente conexe, stabilizatori de tensiune și echipamente electrice de joasa tensiune.
Publicat 22 Iul. 2022 Reactualizat 19 Aug. 2022 Expiră 21 Aug. 2022