Reprezentant Vanzari - Curierat

Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

  • Studii medii (studiile universitare constituie un avantaj)
  • Persoana comunicativa, cu atitudine pozitiva, proactiva si dorinta continua de invatare.
  • Fire creativa, inovatoare, dinamica;
  • Spirit de echipa
  • Capacitatea de a vinde atat direct, cat si prin telefon ori email
  • Orientat spre rezultate;
  • Cunostinte foarte bune de operare PC (Internet,Word, Excel, Outlook)

Descrierea jobului

  • Prospectarea pieței și identificarea de noi oportunitați de promovare si vânzare
  • Prezentarea, promovarea si vanzarea serviciilor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei.
  • Participarea la negocieri, intocmirea ofertelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora.
  • Implementarea contractelor semnate si realizarea activitatilor specifice post-vanzare pentru clientii din portofoliu.
  • Gestionarea clientilor din zona alocata si implicare activa in cresterea profitabilitatii pe fiecare client pe care il administreaza.
  • Realizarea de diverse rapoarte si analize de Vanzari.

Beneficii:
  • Mediu placut de lucru.
  • Salariu fix + bonusuri lunare în funcție de rezultate + bonus de performanta
  • Bonuri de masă
  • Training de produse
  • Cursuri de dezvoltare profesionala (cursuri de vanzari/public speaking/negociere etc.)
  • Posibilitate de dezvoltare profesionala

Companiie de curierat cu acoperire de 100% teritoriu national, dar si international, livrand colete oriunde in lume.
Principalele obiective ale companiei sunt sa ofere clientilor servicii de cea mai buna calitate, care sa acopere toate nevoile acestora, la un pret corect.
De asemenea, foarte importanti pentru noi sunt oamenii care lucreaza in cadrul companiei. Personalul nostru este foarte bine calificat si orientat catre clienti
Daca doresti sa faci parte din echipa Bookurier Logistics, te asteptam sa aplici la unul dintre joburile noastre disponibile.
Publicat 28 oct. 2021 Expiră 27 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos