Publicat 27 Mai 2020 | Expiră 27 Iun 2020

Reprezentant Vanzari CP - Culturi Speciale (Vest)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

• Experienta anterioara in vanzari de produse de protectia plantelor pentru culturile speciale
• Permis de conducere cat. B
• Studii superioare in agricultura/horticultura
• Cunostinte horticultura: practici generale, programe tehnologice
• Cunostinte tehnice de specialitate
• Abilitati de comunicare si prezentare
• Experienta in lucrul cu bazele de date

Descrierea jobului

OBIECTIVUL POSTULUI

Promovarea la nivel de fermier a produselor/ solutiilor Syngenta pentru culturi speciale si legume, cu scopul de a atinge obiectivele de vanzari stabilite in regiunea alocata.

RESPONSABILITATI
• Creeaza cerere de vanzare la nivelul fermierului prin executarea campaniilor de promovare a produselor
• Prezinta fermierilor punctele forte si beneficiile produselor din portofoliu atat inainte cat si dupa lansarea acestora; monitorizeaza performanta acestora la nivel de fermier
• Intelege punctul de vedere al fermierului, faciliteaza si executa activitati privind Lantul Valoric al Produselor Alimentare
• Colecteaza reclamatiile clientilor si feedback-ul acestora, facilitand ulterior solutionarea lor prin intermediul echipei tehnice
• Organizeaza si asigura realizarea campurilor demonstrative, pentru ca la final sa fie prezentate clientilor din zona in care s-a implementat
• Utilizeaza expertiza si cunostintele despre culturi in oferirea de suport fermierilor, pentru a creste prezenta produselor si cota de utilizare a acestora in portofoliul clientilor
• Realizeaza volumele de vanzari stabilite, la fermierii alocati
• Este responsabil/ a de prognozarea/ planificarea vanzarilor pentru fermierii alocati
• In mod regulat colecteaza formal si raporteaza perspectivele de piata, propune schimbari sau indica oportunitati ce ar trebui avute in vedere
• Coopereaza in mod continuu si eficient cu alte departamente (Marketing, Logistica, etc.)
• Reprezinta Syngenta si produsele/ portofoliul de servicii al acesteia intr-un mod profesionist si competent
• Monitorizeaza gradul de satisfactie a clientilor la finalul sezonului de vanzari
• Se asigura ca actiunile sale sunt in conformitate cu legislatia locala si legea concurentei
• Apara si promoveaza imaginea Syngenta, oferta si serviciile acesteia
• Construieste relatii solide si profesionale, bazate pe expertiza si incredere, cu fermierii si factorii de influenta din zona alocata

As global demand for food and fuel continues to rise, we are dedicated to our purpose: Bringing plant potential to life. Syngenta is one of the world’s leading companies with more than 28.000 employees in over 90 countries. We work in a collaborative an inspiring culture where personal contribution is rewarded and growth and development are at the heart of our culture.

Through our world-class science, global reach and commitment to working with our customers, we help to increase crop productivity, protect the environment and improve health and quality of life.

There’s never been a more important time to join Syngenta.

For more information about us please visit www.syngenta.com

Expirat
Reprezentant Vanzari CP - Culturi Speciale (Vest)  -  Syngenta Agro SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles