Publicat 28 Oct 2020 | Reactualizat 27 Nov 2020 | Expiră 28 Nov 2020

Reprezentant Vanzari Corporate

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate cu diploma de licenta, de preferabil in domeniile marketing, tehnic, medical, economie;
  • Capacitatea de invatare, adaptare si de intelegerea pietei serviciilor medicale;
  • Persoana asertiva, implicata care sa detina competente de comunicare (ascultare si comunicare persuasiva), negociere, planificare si organizare;
  • Integritate – respectarea promisiunilor, adoptarea unui comportament etic, asumarea responsabilitatilor, spirit critic si autocritic, diplomatie;
  • Spirit de initiativa, orientare catre rezolvarea problemelor, abilitatea de a lua decizii;
  • Minimum 2 ani de experienta intr-o pozitie de vanzari B2B;
  • Disponibilitate deplasari frecvente in afara zonei de domiciliu.

Descrierea jobului

  • Atragerea clientilor noi in portofoliu, dar si consolidarea relatiei cu cei existenti;
  • Identificarea nevoilor clientilor / colaboratorilor prin tehnici de vanzare consultativa;
  • Prospectarea pietei si identificarea de noi oportunitati de dezvoltare zonala;
  • Planificarea optima a activitatilor zilnice/ saptamanale;
  • Intermedierea relatiilor intre clienti si laborator si gestionarea problemelor ce apar in fluxul recoltare proba – eliberare rezultat;
  • Raportarea cu acuratete si la timp a activitatilor zilnice, exclusiv in CRM - Microsoft Customer Relationship Management (sistem de gestiune a relatiei cu clientii), conform procedurilor si instructiunilor aflate in vigoare.

Synevo este cel mai important furnizor de servicii de diagnostic de laborator din România, oferind peste 2.000 de tipuri de analize uzuale și avansate, în toate domeniile de diagnostic clinic de laborator. La finalul anului 2019, Synevo România administra o rețea națională de 17 laboratoare și 123 de centre de recoltare a probelor biologice, efectuând pe parcursul întregului an aproximativ 16 milioane de teste. (www.synevo.ro)

Synevo România face parte din Medicover – unul dintre cei mai importanți furnizori internaționali de servicii medicale și de diagnostic, înființat în anul 1995 (www.medicover.com).

Expirat
Reprezentant Vanzari Corporate  -  SYNEVO ROMANIA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles