Publicat 20 Iul 2017 | Reactualizat 19 Aug 2017 | Expiră 19 Aug 2017

Reprezentant Vanzari Corporate HR, SV, IS, CT, TL

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Vanzari, Telecomunicatii, Relatii clienti / Call center

Candidatul ideal

Studii:

  • Studii medii; studiile in domeniul comercial/tehnic constituie un avantaj.

Experienţa în muncă:
  • Experienţă minim 1 ani în domeniul vanzarilor corporate sau domeniul IT/ telecom.

Cunoştinţe, Aptitudini & Abilităţi:
  • Buna cunoastere a tehnicilor de vânzare consultativa;
  • Orientare catre rezultate;
  • Proactivitate, creativitate si automotivare;
  • Abilitati excelente de negociere si comunicare;
  • Abilitatea de a rezolva probleme in mod autonom;
  • Bune cunoştinţe de limba engleză;
  • Permis de conducere categoria B – fără incidente.

Descrierea jobului

Pozitia din Miercurea Ciuc este pe perioada determinata (maternity leave), cele din Suceava, Constanta, Tulcea si Iasi sunt pe o perioada determinata de 6 luni, cu posibilitate de prelungire in functie de performanta.

SCOP: Identificarea şi satisfacerea necesităţilor clienţilor, de tip SME, din portofoliu; vânzarea de servicii Telekom (fix si mobil); gestionarea, monitorizarea si asigurarea consultantei portofoliului de clienţi alocati;

RESPONSABILITATI:

  • Este responsabil cu realizarea planului de vânzări pentru zona alocata;
  • Prezintă şi promovează produsele şi serviciile Telekom Romania clienţilor din portofoliu;
  • Oferă asistenţă şi asigură consultanţa clienţilor din portofoliu, atât înainte cât şi după vânzare;
  • Prospectează permanent piaţa pentru identificarea de noi clienţi şi pentru cresterea cotei de piaţă serviciilor si produselor companiei;
  • Monitorizează competiţia şi evoluţia pieţei în domeniul comunicaţiilor pentru a identifica şi comunica intern aspectele care necesită îmbunătăţire;

Reprezentant Vanzari Corporate HR, SV, IS, CT, TL  -  Telekom Romania Mobile Communications S.A.