Publicat 11 Sep 2019 | Expiră 11 Oct 2019

Reprezentant Vanzari Cluj Napoca

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în Vanzari

Candidatul ideal

• Minim studii medii
• Experienţă în activitatea de vânzare FMCG (experienţa în organizaţii mari constituie un avantaj)
• Cunoştinţe operare PC
• Bune abilităţi de prezentare, negociere şi persuasiune
• Bune abilităţi de planificare şi organizare
• Bune abilităţi de comunicare şi relaţionare
• Rezolvare de probleme şi orientarea către rezultate
• Iniţiativă şi spirit de echipă
• Flexibilitate, onestitate, responsabilitate
• Atitudine pozitivă şi încredere în sine

Descrierea jobului

• Preluarea comenzilor, încasarea soldurilor şi a instrumentelor de plată şi decontarea lor.
• Stabilirea şi menţinerea unor relaţii bune cu clienţii.
• Aplicarea politicilor şi strategiei de vânzare a companiei la nivelul punctului de vânzare.
• Implementarea standardelor de mercantizare la clienţi.
• Monitorizarea informaţiilor din piaţă şi difuzarea lor către superior.
• Dezvoltarea portofoliului de clienţi şi creşterea vânzărilor in zona alocată
• Răspunde de asigurarea confidenţialităţii informaţiilor
• Gestionarea raportărilor specifice (fişa de comandă, raportul de activitate zilnică/săptămânală, raportul de încasare a numerarului, etc, şi orice alt tip de raport indicat de către superiorul direct, respectând termenele de predare a acestora).
• Respectă termenele de realizare a sarcinilor alocate
• Participă la programele de instruire şi aplică în activitatea zilnică cunoştinţele dobândite în cadrul acestora
• Oferă sprijin celorlalţi colegi atunci când este solicitat fără să neglijeze responsabilităţile proprii

FrieslandCampina România este parte din Grupul Olandez Royal FrieslandCampina, organizație cu tradiție în colectarea laptelui și fabricarea de produse lactate.

FrieslandCampina este prezentă pe piața din România cu brandurile Napolact, Frico, Milli, Oke, Campina și Dots și oferă o gamă largă de produse: lapte de consum, iaurt, brânză, iaurturi de baut si unt. FrieslandCampina România colectează laptele de la o rețea extinsă de fermieri din Ardeal.

Reprezentant Vanzari Cluj Napoca  -  FRIESLANDCAMPINA ROMÂNIA S.A.

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles