Reprezentant vanzari Call Center / Telesales

SC CATENA SRL - 1 poziție
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Experiență de minim un an în vânzări produse și/sau servicii prin telefon (telesales);
  • Studii superioare finalizate sau în curs;
  • Abilități de comunicare prin telefon;
  • Abilități de vânzare, negociere și orientare spre atingerea rezultatelor propuse.
  • Persoană organizată, proactivă, cu inițiativă;
  • Persoană autonomă și cu spirit de echipa;
  • Persoană răbdătoare și optimistă, orientată spre client;
  • Cunoștințe operare Excel, Word, Power Point;
  • Cunoașterea limbii engleze poate constitui un avantaj.

Descrierea jobului

  • Prospectarea și dezvoltarea portofoliului de clienți în domeniul electric (firme de construcții, firme de proiectare și de instalații electrice, mentenanță etc.);
  • Elaborarea de oferte comerciale (alegerea produselor sau soluțiilor adecvate cererii/nevoii clientului), negocierea și finalizarea contractelor comerciale;
  • Menținerea permanentă a relației cu clienții din portofoliu;
  • Prezentarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei, prin abordare consultativă și proactivă;
  • Întreținerea relațiilor de comunicare și colaborare permanentă cu toate departamentele;
  • Urmărirea și abordarea proiectelor specifice, obținând informațiile necesare în vederea ofertării;
  • Raportarea săptămânală a activității și transmiterea planificării pentru perioada următoare.

BENEFICII:
  • Activitate într-o companie în continuă creștere;
  • Pachet salarial format din salariu fix + bonus corelat cu rezultatele și performanța;
  • Training tehnic pentru produse și vânzări asigurat de companie;
  • Posibilitatea de dezvoltare în cadrul companiei;
  • Asigurare medicală privată;
  • Laptop și telefon.

CATENA a luat ființă în anul 1994, urmând o evoluție progresiva. Activitatea principala este importul și distribuția de materiale electrice : cabluri și conductori, corpuri de iluminat, siguranțe și tablouri electrice, relee, contactori, surse de iluminat cu LED, sisteme de paratrasnet, echipamente voce – date – imagine (VDI), cabinete metalice tip rack și accesorii, cabluri fibra optica și echipamente conexe, stabilizatori de tensiune și echipamente electrice de joasa tensiune.
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 20 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022