Reprezentant Vanzari Buc/Ploiesti,Oradea,Cluj,Galati,Suceava

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

* Bune abilitati de comunicare si adaptare la interlocutor;
* Permis de conducere – categoria B;
* Disponibilitate pentru o activitate preponderent de teren;
* Cunostinte foarte bune de utilizare Excel;
* Responsabilitate fata de munca proprie si orientare catre atingerea rezultatelor;
* Studii medii/superioare;
* Constituie avantaj experienta profesionala in industria farmaceutica si/sau domenii care presupun relationarea cu clientii.

Descrierea jobului

•Participa la realizarea obiectivelor sucursalei prin prezentarea si promovarea activa a produselor din portofoliul alocat si a serviciilor Europharm catre clientii alocati, in vederea construirii unor relatii comerciale pe termen lung;
•Promoveaza catre clienti portofoliul de produse alocat in vederea cresterii vanzarilor pe aceasta categorie;
•Identifica clientii noi, pregateste si sustine actiuni in functie de potentialul acestora;
•Colaboreaza cu Operatorul de Vanzari prin Telefon in vederea atingerii targetului individual de incasari cu scopul sustinerii atingerii obiectivelor de companie;
•Este responsabil de semnalarea eventualelor problemelor aparute la clienti, de initierea procedurilor specifice pentru solutionare acestor solicitari si monitorizarea procesului de solutionare in colaborare cu celelalte departamente;
•Monitorizeaza informatiile despre concurenta si modificarile aparute in activitatea clientilor.

COMPENSATII & BENEFICII:
Pachet salarial motivant
Mediu de lucru placut
Asigurare de viata
Abonament servicii medicale
Posibilitatea de dezvoltare profesionala

Europharm Distribuţie, este una dintre cele mai importante companii locale de distribuţie farmaceutică, cu o activitate de peste 26 de ani pe piaţa locală.

Principala noastră preocupare este de a fi PARTENERUL PREFERAT al producatorilor farma si al farmaciilor, orientat sa ofere solutii reciproc avantajoase, pe termen lung si sa contribuie la modelarea mediului de afaceri din domeniul sanatatii, cu scopul de a imbunatati viata pacientilor din Romania.

Domeniile de activitate ale Europharm Distribuţie implică:

Divizia Distribuţie Directă - Cu un portofoliu larg, care cuprinde peste 3.500 de produse, de la peste 100 de furnizori locali şi internaţionali, Europharm Distribuţie se adresează unui număr de peste 4.500 de puncte de lucru ale farmaciilor independente, lanţurilor naţionale, spitale şi alte tipuri de clienţi.

Divizia de Servicii Logistice si de Marketing - Europharm Distribuţie oferă o gamă largă de servicii pentru producătorii şi furnizorii de produse farmaceutice din România, cum ar fi: depozitare, manipulare, facturare, operaţiuni transport, livrare, dar şi servicii logistice pentru mostre, studii clinice şi materiale promoţionale. Portofoliul de Servicii de Marketing include servicii de Call Center, merchandising, promovare online si fata-in-fata, prin intermediul reprezentantilor comerciali.
Publicat 16 sept. 2021 Reactualizat 14 oct. 2021 Expiră 16 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos