Publicat 10 Mai 2019 | Reactualizat 07 Iun 2019 | Expiră 10 Iun 2019

Reprezentant Vânzări - Industria FARMA

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Departamentul de vânzări din cadrul companiei de distribuție Dona. Logistică este în căutarea unor colegi care își doresc sa facă parte dintr-o echipă de profesioniști dinamici și dedicați pentru dezvoltarea ariei de distribuție formată din județele Alba (1 post) și Suceava - Botoșani (1 post)

Dacă ai:

  • experiență de cel puțin 1 an în vânzări/ distribuție în domeniul farmaceutic (cerință obligatorie)
  • studii superioare finalizate, constituie avantaj studiile în domeniul farmaceutic
  • foarte bune abilități de negociere și comunicare
  • abilități de organizare și planificare/ prioritizare
  • cunoștinte operare PC: Excel, Word
  • permis de conducere categoria B și disponibilitate pentru deplasări

Descrierea jobului

Ce vei avea de făcut:

  • prezentarea ofertei curente și a ofertelor speciale către clienții din portofoliu în regiunea alocată
  • vânzarea produselor farmaceutice și parafarmaceutice aflate în oferta curentă către clienții din portofoliu/ reţele de farmacii
  • identificarea de noi clienți în cadrul zonei geografice alocate și creșterea vânzărilor pe fiecare client
  • urmărirea respectării condițiilor contractuale de către clienți
  • încasarea facturilor la termen emise către clienții din portofoliu
  • realizarea planurilor individuale de vânzari și încasări
  • colaborarea cu depozitul de medicamente pentru realizarea la termen a livrărilor
  • întocmirea rapoartelor de activitate

Vei beneficia de:
  • pachet salarial motivant (salariu fix, tichete de masă, asigurare de sănătate, card discount in Farmaciile DONA)
  • bonus lunar de performanta
  • suport din partea companiei pentru atingerea obectivelor profesionale
  • posibilități de dezvoltare și promovare în cadrul unei echipe tinere și dinamice

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 20 de ani.

DONA. LOGISTICĂ, parte a grupului DONA, asigură o distribuție farmaceutică echilibrată, la nivel național și este într-o continuă dezvoltare către alți parteneri.

Grupul DONA a investit în construcția unui depozit complet automatizat la standarde europene de peste 8000 de metri pătrați în localitatea Chitila (județul Ilfov).

Expirat
Reprezentant Vânzări - Industria FARMA  -  DONA. LOGISTICA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles