Publicat 28 Dec 2018 | Reactualizat 18 Ian 2019 | Expiră 27 Ian 2019

Reprezentant vânzări contracte service

1 post

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare tehnice
Certificări: permis conducere categoria B

Cunoștințe:
➢ Cursuri de: comunicare, tehnici de vânzare, negociere
➢ Cunoștințe avansate de inginerie electrică / electronică / telecomunicații / IT hardware și software
➢ Cunoștințe generale de medicină, fizică, chimie, management, marketing
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limbi străine – limba engleză avansat

Experiența:
➢ Nu este obligatorie dar constituie un avantaj

Aptitudini:
➢ excelente aptitudini tehnice și abilități de comunicare
➢ disponibilitate pentru deplasări în întreaga țară 50% din timpul de lucru
➢ capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres
➢ spirit de echipă
➢ perseverență
➢ seriozitate
➢ sociabilitate
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație

Descrierea jobului

➢ Menținerea legăturii directe cu clienții existenți din sectorul public și privat din toată țara și deplasarea la sediul acestora în vederea încheierii de contracte de service pentru aparatele medicale vândute de companie
➢ Prospectarea întregii țări în vederea identificării de noi clienți și încheierea de contracte de service cu aceștia
➢ Cunoașterea produselor companiei
➢ Realizarea planului de vânzări stabilit
➢ Planificarea și organizarea propriei activități pe baza unui bun management al timpului
➢ Colaborarea strânsă cu departamentele de service și vânzări
➢ Informarea superiorului ierarhic despre problemele apărute în activitate
➢ Propunerea de sugestii pentru ameliorarea relațiilor cu unii clienți

MEDIST Imaging. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători importanți: General Electric Healthcare, BD-Carefusion, Mortara, ThermoFisher Scientific, SLE, Atmos, ImaCor, Biegler, Q-Core, Telemis. Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Iași.

Reprezentant vânzări contracte service  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL