Publicat 02 Apr 2021 | Reactualizat 30 Apr 2021 | Expiră 03 Mai 2021

Reprezentant vânzări Backoffice-B2B(tâmplărie termoizolantă)

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

- Atitudine pozitiva si persuasiune;
- Studii superioare /domeniul tehnic prezinta un avantaj;
- Cunostinte in operarea PC (Word, Excel, PowerPoint);
- Minim 5 ani experienta in munca;
- Abilitati de comunicare interpersonala si de negociere;
- Capacitatea de a gestiona mai multe activitati, a le planifica si organiza eficient, rabdare si rezistenta la munca in conditii de stres;
- Flexibilitate si eficienta intelectuala pentru acumularea si gestionarea de noi informatii;
- Responsabilitate, disponibilitate si loialitate;
- Atentie la detalii;
- Discernamant si capacitatea de a rezolva problemele.

Descrierea jobului

-Preia, intocmeste si gestionează ofertele pentru partenerii tip B2B.
-Menține legătura cu clienții;
-Consiliează clienții în alegerea produselor;
-Completează baza de date;
-Cunoaste si contribuie la realizarea politicilor si obiectivelor organizatiei;
-Realizeaza planul lunar de vanzari;
-Prezinta si promoveaza direct produsele prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti;
-Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
-Dezvolta impreuna cu reprezentantii de vanzari canalele de vanzare B2B;
-Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti;
-Inregistrarea comenzilor in platforma si urmarirea incasarilor la termen a facturilor emise catre clienti;
-Efectuarea de situatii si rapoarte catre managementul companiei;

Cerințe:

Foarte bune cunoștințe MS Office, cunoștințe contabilitate primară;
Limba engleză - nivel intermediar.
Experiență în domeniu minim 1 an.
Abilitatea de a lucra cu termene limita, persoană comunicativă, cu atitudine contructivă, capabilă să lucreze eficient în echipă.

Producător tămplarie PVC si aluminiu cu peste 20 de ani experiență în domeniu.

Lead by technology

Expirat
Reprezentant vânzări Backoffice-B2B(tâmplărie termoizolantă)  -  Productie Prestari Servicii Comert Ager Srl

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles