Publicat 23 Apr 2021 | Reactualizat 07 Mai 2021 | Expiră 23 Mai 2021

Reprezentant Telesales (Bucureşti)

2 posturi

Candidatul ideal

Eşti o persoană comunicativă?
Iţi place să vorbeşti la telefon?
Iţi place să înveţi lucruri noi?
Cauţi, nu doar un loc de muncă, ci şi un start frumos pentru cariera ta profesională?
Dacă răspunsurile tale la aceste întrebări sunt pozitive, suntem nerăbdători să te cunoaştem!
Alătură-te echipei noastre!

Căutăm colegi pentru postul de Reprezentant TELESALES
Ce presupune postul?
Promovarea şi vȃnzarea, prin telefon, a produselor BRD Finance.

CERINȚE:

  • Abilităţi de comunicare şi prezentare
  • Abilitati de negociere şi putere de convingere
  • Cunoştinţe operare PC (Word, Excel, Outlook)
  • Orientare către rezultat şi către client
  • Abilităţi de organizare şi gestiune a timpului
  • Capacitate de asimilare rapidă a informaţiilor noi
  • Spirit de echipă
  • Integritate şi încredere
  • Studii superioare, finalizate sau în curs
  • Experienţa pe un post similar presupune un avantaj, dar nu este obligatorie

Descrierea jobului

BENEFICII

  • salariu fix + tichete de masă + bonus în funcţie de performanţă: Creşte-ţi singur venitul!
  • program flexibil: Te ajutăm să-ţi stabileşti programul de lucru şi în funcţie de nevoile tale.
  • oportunităţi de dezvoltare şi avansare în cadrul grupului Societe Generale, în concordanţă cu performanţele profesionale: Nu-ţi oferim doar un loc de muncă, ci şi un parcurs profesional atractiv.
  • pe lângă posibilitatea de a lucra de acasă ȋn regim telemuncă, foarte curând vom avea un sediu nou-nouţ ȋn City Offices, foarte aproape de staţia de metrou Eroii Revoluţiei: Îţi oferim alternative.
  • asigurare medicală la o clinică privată: Ne interesează sănătatea ta!
  • asigurare de viaţă: Ne interesează protejarea şi siguranţa ta financiară în cazul unor evenimente neprevăzute!
  • mediu de lucru plăcut: Te aşteaptă colegi minunaţi!
RESPONSABILITĂȚI:
  • Contactează telefonic potenţialii clienţi şi identifică, în cadrul apelului telefonic, nevoile reale ale clientului cu scopul de a propune spre vȃnzare produsele BRD Finance care se potrivesc nevoilor exprimate;
  • Înregistrează în baza de date rezultatele apelului telefonic efectuat şi acţiunile viitoare în legătură cu clientul respectiv, în conformitate cu procedurile interne;
  • Promovează, într-un mod profesionist, acțiuni de fidelizare a clienţilor.

BRD Finance IFN S.A. desfăşoară o activitate de creditare diversificată, astfel încât clienţii să poată obţine simplu produsele pe care le doresc. Oferta include credite de consum: credite pentru achiziţia de bunuri, carduri de credit, credite de nevoi personale şi credite auto.

Prezentă pe piaţa românească din aprilie 2004, BRD Finance este unul din liderii pietei creditelor de consum. De-a lungul timpului, strategiile de dezvoltare au susţinut creşterea puternică a companiei şi au determinat crearea şi consolidarea de parteneriate cu firme importante din domenii precum: hipermarketuri (Carrefour), DIY (Dedeman, Brico Depot), electro-IT(Flanco, eMAG, Rombiz), mobilă (Elvila, Mobexpert), auto ( Peugeot, Citroen, Toyota, Hyundai, Fiat, Suzuki, Opel, Dacia, Renault, Nissan).

BRD Finance IFN S.A. este membru al Asociaţiei Societaţilor Financiare - ALB România

(www.alb-romania.ro) din anul 2009.

Reprezentant Telesales (Bucureşti)  -  BRD FINANCE IFN SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles