Reprezentant tehnic

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Ne marim echipa si avem nevoie de o persoana determinata care:
- poate detine cunostinte privind produse si servicii similare;
- are deschiderea de a invata lucruri noi chiar daca nu are experienta in domeniul nostru de activitate si servicii similare;
- detine cunostinte in utilizarea calculatorului si a altor echipamente informatice;
- detine capacitatea de adaptare si implementare;
- detine capacitatea de analiza si sinteza si de gasire a unor solutii;
- are spirit de echipa dar si capacitatea de a lucra independent;
- are disciplina profesionala;
- are abilitati de comunicare, rabdare, calm, amabilitate, politete, fermitate, promptitudine;
- are respect fata de persoanele cu care interactioneaza (colegi, clienti, furnizori, parteneri);
- detine Permis auto cat. B.

Descrierea jobului

- acorda asistenta din punct de vedere tehnic catre clienti, subcontractori, parteneri in vederea instalarii/mentenantei si citirii repartitoarelor si contoarelor societatii;
- verifica/testeaza functionarea repartitoarelor si contoarelor;
- raspunde de remedierea prompta a defectiunilor/sesizarilor aduse la cunostinta de catre clienti/subcontractori;
- raspunde de calitatea lucrarilor efectuate;
- raspunde de exploatarea corecta, intretinerea si pastrarea echipamentelor luate pe inventar;
- respecta procedurile si instructiunile de lucru si elaboreaza inregistrarile prevazute de aceste documente;
- identifica si introduce schimbari de procese in domeniul tehnic si al serviciilor, in conformitate cu legislatia si cu procedurile societatii;
- comunica cu celelalte departamente pentru rezolvarea solicitarilor speciale;
- sesizeaza superiorul ierarhic referitor la neconformitati si riscuri in timpul realizarii proiectelor.

​Beneficii
Training la inceperea activitatii pentru a intelege cat mai bine domeniul de activitate
Workshop anual
Teambuilding anul
Contract perioada nedeterminata
Sansa de a avansa profesional
Tichete de masa: 20 ron/zi lucratoare
Abonament medical clinica privata
Laptop de serviciu
Telefon de serviciu

Alte informatii:
Programul de lucru este de Luni pana Vineri.

S.C. Techem Energy Services S.R.L. Romania este filiala din Romania a companiei Techem Energy Services GmbH cu sediul central la Eschborn, Germania. Domeniul de activitate este reprezentat de serviciul de calcul si repartizare a consumului individual de energie si apa , serviciu sustinut prin urmatoarea gama de produse oferite de Techem in Romania:

Pentru mai multe informatii accesati: www.techem.ro

Techem Energy Services colecteaza date cu caracter personal pe care le poate prelucra in scopuri precum:
- sa evalueze competențele profesionale in timpul proceselor de recrutare si selectie pentru candidatii care au aplicat la job;
- sa identifice competentele profesionale care corespund cerintelor jobului;
- pentru inceperea procesului de angajare, atunci cand candidatii trec procesul de recrutare.
In cadrul proceselor operationale specifice, Techem Energy Services stocheaza datele cu caracter personal colectate pe servere ale grupului Techem plasate geografic in afara Romaniei.

Publicat 15 oct. 2021 Reactualizat 12 nov. 2021 Expiră 14 nov. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos