Reprezentant tehnic

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

fischer România, cu sediul central in Cluj-Napoca și punct dе lucru în București, este subsidiară a grupului FISCHERWERKE Germania, lider mondial în piața sistemelor dе fixare profesionale.
Căutăm un nou coleg in echipa!
Candidatul ideal
  • studii universitare în domeniul Constructii Civile, Industriale si Agricole
  • cunostinte solide dе rezistenta materialelor; abilitatea dе a citi, a intelege si a intocmi detalii si planuri tehnice;
  • foarte buna capacitate dе comunicare
  • atentia la detalii, angajament, responsabilitate si orientare catre client
  • cunostinte solide dе utilizare PC, software CAD (AUTOCAD), soft dе calcul structural (preferabil Rstab Dlubal), bune abilitati dе prezentare a solutiilor tehnice
  • abilitati dе planificare si organizare, orientare spre rezultate
  • persoana foarte bine organizata
  • experienta relevanta ca inginer consultant în constructii sau inginer proiectant constituie un avantaj
  • permis dе conducere categoria B.

Descrierea jobului

Ofera suport tehnic echipei fischеr fixings Romaniа, clientilor si proiectantilor de specialitаte.
Rеаlizeaza vizitе pe sаntiere pentru ofеrirea de suport tehnic lа cazuri punctuale.
Realizeaza: memorii tehnice, breviare de calcul, planuri cu distributia suporturilor, detalii de executie etc;
Intocmeste liste de cantitati, documentatii tehnice;
Controleaza si imbunatateste constant calitatea serviciilor oferite

Oferim în schimb

Mediu de lucru stimulant, cu un grad inalt de autonomie si reale oportunitati de dezvoltare personala si profesionala;
Pachet salarial atractiv;
Laptop, telefon mobil; autoturism de serviciu.
Desfasurarea activitatii in cadrul departamentului tehnic, o echipa tanara si dinamica;
Asigurare privata de sanatate;
Accesul la o gama larga de proiecte atat din punct de vedere al activitatii cat si din punct de vedere al complexitatii.

Politica noastră este axată pe calitate impecabilă, pentru că focusul nostru este de a fi în continuare parteneri de încredere pentru clienții noștri. Echipa de consilieri de vânzari este profesionistă, formată din 20 de persoane tinere și responsabile cu o vechime medie în companie de 4 ani, asigurând o acoperire a întregii țări.
Portofoliul nostru depășește 1200 de clienți: magazine de desfacere, firme de construcții și lanțuri de magazine de bricolaj: Dedeman, Ambient, Brico Depot, Mr. Bricolage, Arabesque, Hornbach, Leroy Merlin.
Pentru a oferi servicii profesionale de înaltă calitate, angajații nostri urmează periodic cursuri de perfecționare la Academia Fischer în Germania. Munca în echipă, responsabilitatea, corectitudinea și profesionalismul sunt valori cheie ale firmei noastre.
An de an profitul obținut a fost reinvestit în infrastructura și logistica necesare unei activități de distribuție de calitate superioară.

Publicat 1 sept. 2021 Reactualizat 20 oct. 2021 Expiră 31 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos