de ani Fără Frică...

Publicat 13 Nov 2019 | Expiră 13 Dec 2019

Reprezentant Tehnic

1 post

Criterii de selecție

  • Peste 2 ani experiență în muncă

Candidatul ideal

Aptitudini, Abilitati si Deprinderi:
Gandire analitica si critica;
Capacitatea de coordonare a unei echipe;
Cunoscator a legislatiei privind reglementarile din domeniul constructiilor;
Conoasterea STAS-urilor normative in vigoare;
Studii superioare tehnice, in domeniul constructiilor;
Cunoasterea limbii Engleza si Germana constituie un mare avantaj;
Bune cunostinte de operare PC (Outlook, Excel, Word, PowerPoint);
Cunostinte AutoCad;
Bune abilitati de comunicare orala si scrisa;
Capacitatea de analiza si sinteza;
Rigurozitate si atentie la detalii.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

· Sustinerea activitatilor si proceselor desfasurate in cadrul Departamentului de Vanzari si Marketing;
· Ofera suport si indrumare demonstratorilor tehnici;
· Acordarea suportului tehnic Departamentului de Vanzari, arhitectilor,constructorilor proiectantilor si distribuitorilor, in santiere, online si prin telefon;
· Asigura analiza reclamatiilor si controlul interfetelor implicate in procesul de tratare a reclamatiilor;
· Participa la pregatirea expozitiilor si la organizarea standurilor de la targuri si expozitii;
· Raspunde de organizarea demonstratiilor practice a aplicarii/ utilizarii produselor la client, pe santiere, la targuri si expozitii;
· Organizeaza seminarii si sustine prezentari tehnice contructorilor si proiectantilor;
· Pregatirea si sistematizarea datelor in formatele solicitate;
· Colectarea datelor si a informatillor cu caracter tehnic, referitoare la concurenta;
· Mentinerea unei stranse colaborari cu toate departamentele, in vederea solutionarii problemelor cu caracter tehnic;
· Raspunderea asupra corectitudinii cifrelor si inscrisurilor din rapoarte, situatii, prezentari;
· Transmiterea in timp real a tuturor informatiilor necesare catre toate celelalte compartimente ale firmei;
· Participarea cu sugestii si propuneri la sedintele de departament;
· Asigura elaborarea si controlul specificatiilor si a documentatiei tehnice privind produsele astfel incit sa fie strict respectate prevederile legale;
· Cunoasterea si insusirea foarte buna a caracteristicilor fizice si tehnice ale produselor comercializate: cod, denumire, ambalare, conditii de depozitare si pastrare, preturi de vanzare conform ofertelor de preturi ale firmei;
· Ofera suport si asistenta in derularea unor proiecte de cercetare-dezvoltare.

BENEFICII:
1. Contract Individual de Munca pe perioada nedeterminata;
2. Pachet salarial motivant (salariu + tichete de masa);
3. Beneficiaza de facilitatile oferite de OUG 114/2019;
4. Beneficiaza de masina de serviciu, laptop si telefon;
5. Oportunitatea de a lucra intr-o echipa profesionista si dinamica.

Brikston has been operating for 45 years in the bricks manufacturing industry. Acting like a market challenger, we are searching for permanent improvements in customer service, product development and employee satisfaction. Our company values are Attitude, Performance, Team, Courage, Respect and Dynamism. We are market leaders of evolution, transformation and performance. We succeed because we aim high and we do everything to reach our goals. We succeed because we rely on the dedication and contribution of each of us. We succeed because we dare to think differently. We succeed because we are one step ahead and we adapt very fast. We succeed because we cherish the past, the future and everything is surrounding us. Our goal is excelency!

Reprezentant Tehnic  -  BRIKSTON CONSTRUCTION SOLUTIONS SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles