REPREZENTANT TEHNIC DE VÂNZĂRI

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Experienta in vanzari B2B In domeniul industrial
- Reprezinta un avantaj si experienta intr-o firma similara
- Cunostinte de operare calculator
- Abilitati de comunicare si prezentare, de organizare, planificare
- Abilitatile de persuasiune si perseverenta foarte bine dezvoltate
- Spirit de echipa, simtul raspunderii
-Minim studii medii
- PERMIS DE CONDUCERE
Jobul implica deplasari frecvente in tara.

Descrierea jobului

Postul presupune mentinerea legaturii cu clientii deja existenti, precum si stabilirea de relatii comerciale cu noi parteneri.
Atributii:
-Prospectarea pietei
-Extinderea portofoliului de clienti : identificare si atragere de noi clienti
-Mentinerea legaturii cu clientii, dezvoltarea relatiilor cu clientii din portofoliu in scopul fidelizarii acestora;
-Asigurare after sales service
-Incheierea/semnarea contractelor
Distribuirea produselor companiei in judetele subordonate
-Realizarea targhetului de vanzari impus
-Raportarea zilnica a activitatii catre superiorul direct

Gimatic este o companie italiană inovativa cu peste 30 de ani de experiența in mecatronica.

Astăzi Gimatic numără 19 sucursale, 2 centre de competenta si peste 240 de angajați la nivel internațional.

Portofoliul nostru impresionant de soluții adresate industriei numără peste 2000 de produse adresate industriei de injecție a maselor plastice, 1500 de gripare acționate pneumatic, 180 de patente cat si o gama larga de senzori, soluții realizate la temă si multe altele.

Produsele Gimatic dispun de certificări internaționale relevante pentru fiecare industrie in parte ca de exemplu camere sterile, industria de alimentație, farmaceutica constructoare de mașini si autovehicule cât si de certificări generale ca de exemplu ISO.

Gimatic va oferă 4 game de soluții

1. Soluții pentru industria de prelucrare a maselor plastice

2. Soluții pentru manipulare automata

3. Soluții mecatronici

4. Soluții E.O.A.T.

Bineînțeles Gimatic fiind in avangarda tehnologica, ia parte la ce de-a 4 a revoluție industriala (Industry 4.0) prin implementarea funcțiilor inteligente NFC-RFID, Wireless, realitatea augmentata, imprimarea 3D, comunicație fieldbus IO-Link si multe altele.

Natura inovativa a companiei Gimatic este atestata atât de certificările emise de instituții prestigioase din întreaga lume ca de exemplu institutul Frauhofer care a si emis certificările IPA, ISO 9001, ISO 14001, GMP etc. cat si de tehnologi avansata care sta la baza procesului de producție ca de exemplu tratarea suprafețelor prelucrate prin tratamente de oxidare cu o penetrare de 40 µm, de sterilizare, de oxidare cosmetica

Publicat 24 sept. 2021 Reactualizat 24 oct. 2021 Expiră 24 oct. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos