Publicat 19 Ian 2016 | Expiră 20 Feb 2016

Reprezentant tehnic comercial

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cautam personal care sa se alature echipei noastre de vanzari si sa ocupe pozitia de reprezentant tehnic comercial.

Daca ai:
Studii superioare definitivate in domeniul tehnic sau economic;
Ai experienta in domeniul instalatiilor;
Esti orientat spre rezultate si ai bune abilitati de comunicare;
Ai usurinta in utilizarea pachetului MS Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);
Cunosti limba engleza la nivel avansat;
Ai experienta relevanta in relationarea cu clientii;
Ai abilitati de negociere dovedite;
Esti amabil si ai o atitudine pozitiva;
Ai permis de conducere categoria B si disponibilitate pentru deplasari;

Descrierea jobului

Pentru indeplinirea activitatilor de reprezentant tehnic comercial, ar trebui sa:

Mentii si dezvolti permanent relatiile cu clientii existenti din zona alocata;
Implementezi strategia de promovare in aria alocata;
Organizezi intalniri tehnice, expozitii cu scopul de a promova produse noi;
Negociezi preturile si modalitatea de plata cu clientii;
Informezi Managerul de Vanzari, asupra situatiei pietei, lucrarilor in curs si a celor potentiale;
Intocmesti rapoarte de activitatea privind activitatea desfasurata;
Monitorizezi permanet piata si oportunitatile de business in zona alocata;
Te asiguri de ridicarea instrumentelor de plata de la clienti;
Soliciti de la departamentul juridic intocmirea contractelor comerciale cu clientii;
Oferi feedback permanent clientilor (informarea acestora cu privire la eventuale promotii, cresteri sau scaderi de pret);
Te asiguri de un nivel ridicat al satisfactiei clientilor;

Daca consideri ca profilul tau profesional se apropie cu cel cautat de catre noi, te invitam sa ne transmit CV-ul pentru a-l analiza si invita la un interviu.

TEHNO WORLD este o societate romaneasca cu capital 100% privat care are ca obiect principal de activitate productia si comercializarea tevilor si fitingurilor din polietilena pentru retele de gaze naturale, apa potabila, instalatii termice si sanitare, canalizari,drenaje etc., comercializarea aparatelor de sudura in polietilena precum si a altor materiale de instalatii, prestari servicii-service aparate sudura.

www.tehnoworld.ro

Expirat
Reprezentant tehnic comercial  -  Tehno World

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles