Publicat 19 Mar 2019 | Expiră 19 Apr 2019

Reprezentant tehnic-comercial - brand-uri premium

5 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

– studii superioare – profil tehnic, inginerie
– experienta anterioara in vanzari tehnice
– capacitate de comunicare la nivel profesional
– capacitate de analiza logica a situatiilor si informatiilor
– persoana energica, dinamica, cu dorinta de a evolua pe plan profesional, capacitate de invatare si adaptare
– abilitati dezvoltate de organizare , comunicare si negociere
– capacitatea de a lua decizii rapide si corecte
– cunostinte avansate de operare PC si Microsoft Office
– limba engleza nivel mediu-avansat
– permis de conducere categoria B
– disponibilitate deplasari

Descrierea jobului

Compania angajatoare mareste echipa de vanzari in toata tara ca urmare a aducerii de noi brand-uri premium n portofoliu.
- Mentine legatura cu clientii actuali si promoveaza si noile produse.
– Contacteaza clienti noi in vederea construirii unui portofoliu si mentine legatura cu acestia
– Stabilileste intalniri cu persoane de decizie din firmele tinta
– Intocmeste oferte, contracte, negociaza conditiile contractuale si urmareste derularea contractelor pana la incasare
– Raspunde de realizarea planului de vanzari si incasari
– Intocmeste rapoarte periodice referitoare la activitatile desfasurate, rezultatele acestora si propune masuri de imbunatatire
– Efectueaza studii de piata privind potentialii clienti si concurenti ai companiei.

Furnizam solutii extinse pentru proiecte de Resurse Umane inca din 2005. Adaptam cu succes noile tendinte in domeniul Resurselor Umane si utilizam creativ oportunitatile pe care le ofera mediul economic pentru atingerea target-urilor comerciale si de comunicare ale partenerilor nostri. Munca noastra include solutii bazate pe analize si experienta, programe de implementare a strategiilor de retentie si motivare personal adaptate fiecarui partener, analize complete ale profilurilor candidatilor, selectia strategiei optime pentru implementarea fiecarui proiect, evaluarea si monitorizarea eficientei solutiilor propuse. Aceasta se traduce in programe inteligente sustinute prin baze de date complete si complexe, aplicatii web, portaluri de informare si socializare, baterii de teste concepute si implementate impreuna cu fiecare dintre parteneri, campanii de marketing online si head-hunting. Misiune: sa contribuim la indeplinirea obiectivelor partenerilor nostri prin abordarea celui mai important capital al oricarei companii; cel intelectual. www.abchumancapital.ro

Expirat
Reprezentant tehnic-comercial - brand-uri premium  -  ABC HUMAN CAPITAL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles