Reprezentant Relatii Clienti (Full Time si Part Time)

Oraș de lucru
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Groupama Asigurări își mărește echipa de profesioniști!

Daca dorești să îți construiești o carieră solidă, pe termen lung, la Groupama Asigurari, înseamnă că tu ești persoana pe care o căutăm!

Tip job: full-time, part-time ( 4 sau 6h)
Sistem de lucru: hibrid

Căutăm coleg Reprezentant Relatii Clienti cu:

• Studii medii (studiile superioare constituie avantaj);
• Experienta pe un post similar in relatii clienti, tele-sales sau in domeniul asigurari constituie avantaj;
• Excelente abilitati de comunicare si inter-relationare, politete, atitudine prietenoasa;
• Orientare catre client;
• Foarte bune abilitati de gestiune a conflictelor si de control al emotiilor;
• Disponibilitate crescuta la invatare;
• Dexteritate în utilizarea calculatorului si a diverse aplicatii informatice specifice;
• Limba engleza nivel incepator;

Descrierea jobului

Ce face Reprezentantul Relatii Clienti?

• Ofera consiliere si suport clientilor care contacteaza compania prin Centrul Servicii Clienti (telefonic, email sau chat) pentru diferite solicitari (status dosare daune deschise, produsele companiei, modalitati de accesare servicii etc.);
• Preia avizarea telefonica a daunelor, asigura obtinerea datelor de la apelant si inregistrarea avizarii in aplicatia interna;
• Ofera informare si suport solicitantilor din exteriorul companiei;
• Participa la diverse analize si sondaje initiate la nivel de companie.
  • Posibilitatea de a lucra remote dupa perioada de training
  • Postul este pe o perioada determinata 12 luni, cu posibilitate de prelungire.

Groupama Asigurări face parte dintr-un grup internațional de asigurări și servicii financiare din Europa. Grupul are o istorie de peste 100 de ani în Franța și a pătruns pe piața românească în anul 2007.

Începând din 2018, Groupama a obținut în fiecare an certificarea Angajator de Top in Romania, acordată de Top Employer Institute din Olanda. La Groupama știm că succesul nostru este legat de motivaţia și performanța angajaților noștri iar de aceea investim constant în starea de bine, pregătirea și dezvoltarea oamenilor, având în vedere că aceștia sunt principala noastră resursă.

Suntem o companie reala. Căutam colegi la fel ca noi. Cu bune și cu rele.
Publicat 26 ian. 2022 Reactualizat 25 feb. 2022 Expiră 25 feb. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos