Reprezentant promovare medicala

Montana Nutraceuticals SRL 1 poziție
Anunț verificat

Candidatul Ideal

Educație: Studii superioare preferabil medicale, farmacie sau domenii conexe.
Experienta anterioara ca reprezentant medical in domeniu farmaceutic reprezinta un anvantaj.
Permis de conducere categoria B.

Cerinte candidat:
- Curios, deschis spre schimbare;
- Orientat către rezultate;
- Abilități de vânzări și negociere solide;
- Abilități excelente de comunicare;
- Competențe și experiență în gestionarea relațiilor cu diverși clienți: profesioniștii în domeniul
sănătății, liderii de opinie;
- Bune abilitați de planificarea muncii, organizarea și gestionarea timpului;
- Capacitatea de a evalua principalii indicatori de performanță și de a monitoriza și ajusta
activitățile pentru a-si atinge obiectivele;
- Disponibilitatea de a calatori in zona alocata;
- Standarde etice ridicate;
- Bune abilități de operare digitale și PC.

Descrierea jobului

- Atingerea consecventă a obiectivelor de vânzări pentru portofoliului de produse promovat în zona sa;
- Atingerea frecvenței de vizitare a medicilor și farmaciștilor din target;
- Utilizeaza cunostintele medicale si de produs in scopul generarii de recomandari / prescriptii pentru produsele promovate;
- Propune și organizează prezentări de grup, cu scopul de a promova imaginea companiei și de a atinge obiectivele de vânzări;
- Participa la evenimentele de marketing in scopul promovarii companiei si produselor sale catre profesionistii din domeniul medical;
- Actualizează în permanență baza de date a clienților din regiunea sa pentru a îmbunătăți procesul de segmentare și targetare, pentru a spori productivitatea vizitelor și pentru a optimiza rentabilitatea vânzărilor;
- Dezvoltă și menține relații profesionale cu KOL, factori de decizie, medici și farmaciști;
- Participa la elaborarea planului de vânzări împreună cu șeful direct, în scopul îndeplinirii obiectivelor de vânzări;
- Identifică cu exactitate potențialul de vânzări al clienților din zona sa;
- Gestionează eficient teritoriului alocat prin planificare (KPI, analiză, alocarea resurselor, planificarea vizitelor – obiectivele vizitei);
- Gestioneaza cu responsabilitate materialele de marketing, produsele demonstrative sau mostrele incredintate de companie in scopul promovarii medicale;
- Iși perfectionează continuu cunoștințele despre companie, produse și strategiile de promovare;
- Semnalează permanent activitățile de marketing ale concurenței (în special lansarea de noi produse).
- Respecta prevederile legale, standardele de etica in conformitate cu reglementarile in vigoare si regulamentul intern;

Montana Nutraceuticals, companie aflată în plină dezvoltare, a fost înființată în anul 2016 în București, fiind promotoarea unui stil de viață sănătos și aplicarea de măsuri preventive.

Montana Nutraceuticals este unic distribuitor în România a produselor Laboratoires Ineldeea din Franța. Cu o experiență de peste 20 de ani în domeniul produselor naturale, Laboratoires Ineldeea beneficiază de expertiză tehnică și științifică avansată în formularea, dezvoltarea și comercializarea suplimentelor alimentare.
Cu un portofoliu de peste 400 de produse, Laboratoires Ineldeea a reusit, prin calitatea produselor pe care le ofera, sa castige increderea atat a profesionistilor din domeniul medical cât și a consumatorilor.

Gamele de produse comercializate in Romania sunt:
Pediakid – prima gama de suplimente alimentare bazata 100% pe ingrediente naturale;
Olioseptil – valorifica proprietetile antiseptice ale uleiurilor esentiale 100% pure si naturale;
Publicat 6 Sept. 2022 Reactualizat 6 Oct. 2022 Expiră 6 Oct. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.