Reprezentant medical

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere

Candidatul Ideal

Cautam o persoană organizată, dinamică, motivată, capabilă să lucreze în echipă, cu abilități dezvoltate de comunicare și de relaționare;

-Capacitatea de decizie si inovare ;
-Atitudine pozitiva si conciliantă în relațiile cu clientii și echipa;
-Organizarea si planificarea programului de lucru,orientare spre rezultate;
-Menținerea relației cu partenerii directi si initiaza noi colaborari;
-Experiență în domeniu și studiile superioare reprezintă un avantaj;
-Capacitatea de a invata si intelege piata serviciilor stomatologice;
-Disponibilitate de a călători frecvent în teritoriu;
-Atitudine pro-activa și orientare spre rezolvarea problemelor;

Descrierea jobului

- Preia zona cu clienti activi si dezvolta portofoliul de clienti noi
- Realizeaza planul de vanzari (target) pentru zona alocata;
- Se deplaseaza la sediul clientului (cabinet stomatologic sau laborator dentar) pentru a prezenta oferta, solutiile si pentru a prelua comenzile;
- Consiliaza clientul pe produsele din oferta;
- Este in permanenta la curent cu informatile sau serviciile nou aparute in companie si pe piata de profil, participa la cursuri, co-vizite organizate impreuna cu echipa;
- Colaboreaza cu managementul firmei si cu departamentul de vanzari, marketing si logistica;
-Promoveaza imaginea firmei, oferta de produse si servicii, ofertele speciale catre clienti;
-Identifica noi oportunitati de business si mentine relatia cu clientii;
-Realizeaza numarul de vizite stabilit si indeplineste obiectivele propuse;
-Emite diverse rapoarte la solicitarea sefului ierarhic superior.

Care sunt beneficiile tale:
• Salariu fix si bonusuri din vanzari corelate cu perfomanta ta.
• Faci parte dintr-o echipa care te sustine constant, sprijin in procesul de tranzactionare: consultant financiara sau juridica necesara.

Îți oferim:
• Training de specialitate
• Oportunitatea de a-ti dezvolta o cariera de succes intr-un mediu competitiv
• Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala
• Full time: se ofera salariu fix + bonusuri in functie de performanta /vanzari;

DDS este o companie ce furnizeaza servicii digitale in stomatologie cu focus accentuat pe printarea 3D. Pentru a oferi o solutie complete partenerilor nostril asiguram distributia sistemului de implanturi dentare ICX produs de Medentis Germania.

Medentis Medical produce, în funcție de nevoile actuale ale clienților noștri, elemente pentru implantologie dentară.
Acestea îndeplinesc cele mai înalte cerințe în ceea ce privește compatibilitatea, calitatea și durabilitatea
Publicat 9 mai 2022 Reactualizat 16 mai 2022 Expiră 8 iun. 2022