Reprezentant Medical si Area Sales Manager - SANIENCE SRL

SANIENCE SRL 4 poziții
Anunț verificat

Candidatul Ideal

3 posturi Reprezentant Medical: Bucuresti / Cluj Napoca/ Targu Mures
  • Studii superioare finalizate in aria medicala (medicina umana, veterinara, biologie, chimie, farmacie)- constituie un avantaj.
  • Experienta in promovarea farmaceutica la medici specialisti.( cardio, MI, MF, diabet)
  • Capacitatea de a lucra in echipa
  • Abilitatea de a planifica activitatea
  • Disponibilitatea de a efectua deplasari
  • Managementul eficient al zonei alocate si al clientilor
  • Cunostinte de operare PC si limba engleza.
  • Permis de conducere cat. B, fara evenimente negative
1 post Area Sales Manager
experienta anterioara pe o poziti similara- industria Farma
abilitati de comunicare, prezentare, negociere;
abilitati de planificare, organizare si control al tuturor activitătilor profesionale desfasurate
abilitati de coordonare directa a persoanelor aflate în subordinea sa
abilitati de management al conflictului
capacitate de analiza și sinteza
abilitati de a lucra sub presiune, cu sarcini si termene limita stranse;
capacitate interpretare date financiare
cunostine limba Engleza- nivel mediu/ avansat
permis categoria B

Descrierea jobului

Reprezentant medical
  • Promovarea / vanzare in mod etic a produselor companiei respectand strategia si politica companiei
  • Realizarea numarului de vizite impus in judetele alocate
  • Administrarea eficienta a zonei desemnate in vederea indeplinirii obiectivelor de vanzari
  • Raportarea activitatii proprii in aplicatia interna.
Se ofera:
  • pachet motivational concordant cu rezultatele obtinute
  • traininguri de produse si vanzari
! Contract pe perioada determinata de 3 luni cu prelungire ulterioara pe perioada nedeterminata.

ASM domiciliu in Bucuresti:
Echipa MR 8
Produse in promovare activa: Coreflux, Korill, Korill Kids, Aspivita, Revikard, Avacor, Urobiotic, Cymbio, Enterium, Sanience D3 Spray.

Experienta totala in industria farmaceutica : min 3 ani.
-coordoneaza echipa de reprezentanti medicali din subordine pentru implementarea planurilor strategice ale companiei
-dezvolta si implementeaza tactica/ strategia pentru zona alocata astfel incat sa realizeze obiectivele setate
-analizeaza datele de piata, informatiile, tendintele si oportunitatile de dezvoltare pentru segmentul de business si zona allocate
-reprezinta compania in relatia cu clientii cheie ai acesteia
-cerceteaza conditiile pietei si baza de clienti pentru a identifica tacticile de vanzari corespunzatoare
-merge in vizite duble cu membrii echipei din subordine
-revizuieste periodic performanta echipei din subordine si propune directii de actiune
-periodic raporteaza managementului cu privire la rezultatele obtinute, progresul inregistrat si directii posibile de dezvoltare

ZONA ALOCATA: toata tara / disponibilitate deplasari in interes de serviciu.

PENTRU TOATE POSTURILE DISPONIBILE:
Contract pe perioada determinata de 3 luni cu prelungire ulterioara pe perioada nedeterminata.
Specialitatile vizitate sunt : MF, MI, Cardio, Diabet, Chirurgie cardiovasculara

Compania Pharma Net Solutions ofera consultanta in domeniul resurselor umane si servicii specializate de consiliere in cariera.
Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la numarul de telefon:
0731 041 610- Ana Albisoru;
email: ana.albisoru@pharmanetsolutions.com

SANIENCE SRL :
Sanience este o companie farmaceutică dinamică, activă pe piaţa românească în domeniul medicamentelor cu prescripţie medicală, medicamentelor de tip OTC şi suplimentelor alimentare. În prezent, deţinem un portofoliu consolidat de 16 produse, ce acoperă arii terapeutice variate.

Sanience acordă o importanţă deosebită calităţii produselor sale pentru a păstra şi garanta eficienţa acestora. Produsele noastre sunt dezvoltate în parteneriat cu companii de renume internaţional din Europa, Elveţia şi Norvegia. Toate sunt fabricate respectând cele mai înalte standarde de calitate farmaceutică, sub certificarea GMP (Bună Practică de Fabricaţie). Pentru a se asigura continuu calitatea produselor, acestea sunt depozitate şi distribuite prin companii certificate GDP (Bună Practică de Distribuţie).
Publicat 14 Nov. 2022 Reactualizat 12 Dec. 2022 Expiră 14 Dec. 2022

Permite activarea pentru a beneficia de avantajele lor.

Poți administra oricând setările aici.