Reprezentant medical - Sanofi Romania - perioada determinata

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Departamente
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Industrii
Permis conducere

Candidatul Ideal

Studii superioare (un avantaj il constituie absolvirea universitatii in domeniile: medical , farmaceutic, marketing, biologie, stiinte naturale)
Experienta in promovarea farmaceutica la medici specialisti:
Postul disponibil este pentru divizia de Cardiologie.( Clexane/ Plavix)

Tehnici de vanzare si promovare in industria farmaceutica
Abilități de operare digitale și PC bune
Engleza la nivel avansat
Permis de conducere
Organizat
Spirit analitic
Colaborare si lucru in echipa
Comunicare asertiva
Abilitati de prezentare
Abilitati de a decide si de a actiona autonom
Agilitate in a invata
Adaptabilitate/flexibilitate

Disponibilitatea de a efectua deplasari
Managementul eficient al zonei alocate si al clientilor

Descrierea jobului

Dezvolta si mentine relatii profesionale cu profesionistii in domeniul sanatatii, medici si farmacisti.
Desfasoara interactiuni eficiente cu medicii folosind infrastructura standard Sanofi
Atinge constant obiectivele agreate si comunicate de management.
Organizeaza mese rotunde si simpozioane pentru a promova imaginea companiei si produsele din portofoliu.
Implementeaza si monitorizeaza un plan de actiune zonal in concordanta cu strategia locala.
Asigura managementul in teritoriul arondat prin diverse modalitati: KPI teritoriali, analiza, alocarea resurselor, planificare vizite. Planifica vizitele zilnice impreuna cu obiectivul pentru fiecare vizita.
Cunoaste foarte bine produsele din portofoliu si competitia
Asigura raportarea statusului activitatilor/ produselor sau raportarea evenimentelor adverse prin intermediul sistemului intern.
Demonstreaza continuu un comportament profesional condus de catre principiile de etica si valorile companiei, mentinand si imbunatatind reputatia Sanofi in comunitate.

- pachet motivational concordant cu rezultatele obtinute

Descrierea companiei

Pentru mai multe informatii ne puteti contacta la:
Email: ana.albisoru@pharmanetsolutions.com
Telefon: 0731.041. 610

Ce ofera Sanofi
La Sanofi diversitatea și incluziunea sunt fundamentale pentru modul în care operăm și sunt parte a valorillor noastre de bază. Respectăm diversitatea oamenilor noștri, mediile din care provin și experiențele lor. Dorim sa valorificam cu adevărat bogatia pe care diversitatea o aduce, conducem prin incluziune și oferim un loc de munca în care aceste diferențe sa poata prospera și sa fie valorificate pentru a imbunatati viata pacienților, angajatilor și clienților noștri.
Valorile dupa care noi ne ghidam sunt munca în echipă, curajul, respectul și integritatea.
Publicat 3 nov. 2021 Expiră 3 dec. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos