Publicat 10 Ian 2017 | Reactualizat 16 Ian 2017 | Expiră 10 Feb 2017

REPREZENTANT MEDICAL Brașov, Covasna, Sibiu, Harghita

CONFIDENTIAL
1 post

Criterii de selecție

  • Peste 1 an experiență în Vanzari, Marketing, Medicina umana, Farmacie, Chimie / Biochimie

Candidatul ideal

Obiectul Postului:
Dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti ai companiei si realizarea volumelor de vanzari si a obiectivelor de acoperire clienti.

Responsabilitati principale:
- construieste (identificarea de noi clienti potentiali pe piata) si mentine baza de clienti (farmacii si medici) in vederea atingerii obiectivelor de vanzari
- administrarea eficienta a relatiei cu distribuitorii si lanturile de farmacii in vederea indeplinirii obiectivelor de vanzari
- viziteaza zilnic numarul de clienti necesar pentru a atinge standardele impuse de companie
- promovarea produselor companiei, in mod etic, respectand strategia si politica companiei, conform obiectivelor de volum an/luna/zi
- realizarea planului de vanzari stabilit de seful ierarhic superior
- organizarea de conferinte, mese rotunde, prezentari de grup
- raportarea activitatii proprii, precum si a unor informatii despre produse concurente

CANDIDATUL IDEAL:
- cunoasterea pietei farmaceutice
- 1-2 ani experienta in vanzari
- disponibilitate pentru un post cu activitate de teren, dinamica
- studii superioare (preferabil in domeniile: farmacie, medicina, biologie)
- excelente abilitati de comunicare si relationare
- buna orientare catre client
- buna capacitate de organizare si planificare
- orientare catre obtinerea de rezultate
- atitudine proactiva, entuziasm
- dinamism, seriozitate, implicare
- cunostinte operare PC, nivel mediu
- permis de conducere categoria B

BENEFICII:
- pachet salarial motivant, masina, telefon

REPREZENTANT MEDICAL Brașov, Covasna, Sibiu, Harghita  -  CONFIDENTIAL

Avem rezoluții bune de ținut tot anul.
Vrei și tu una?

Da, surprinde-mă