Publicat 12 Aug 2019 | Reactualizat 24 Aug 2019 | Expiră 11 Sep 2019

Reprezentant medical aparatură medicală

1 post

Candidatul ideal

Nivel de studii: Superioare
Certificări: permis conducere categoria B

Cunoștințe:
➢ Cursuri de: comunicare, tehnici de vânzare, negociere
➢ Cunostințe generale de medicină, fizică, chimie, management, marketing
➢ Operare PC – nivel avansat
➢ Limba engleză – nivel avansat

Experiența:
➢ Experiența pe un post similar este un avantaj

Aptitudini:
➢ excelente abilități de comunicare
➢ capacitatea de a lucra eficient în condiții de stres
➢ disponibilitate pentru deplasare
➢ perseverență
➢ seriozitate
➢ sociabilitate și spirit de echipă
➢ tenacitate
➢ adaptabilitate
➢ tact și diplomație
➢ spontaneitate
➢ spirit de inițiativă
➢ spirit de observație

Descrierea jobului

➢ Vinde și distribuie echipamente medicale din portofoliul companiei în zona alocată
➢ Menține legătura directă cu clienții din zona alocată, optimizează relațiile cu aceștia
➢ Identifică potențiali clienți pe zona alocată, atât din sectorul public cât și din sectorul privat
➢ Organizează și participă la evenimente medicale în vederea promovării produselor din portofoliu
➢ Urmărește proiectele naționale dezvoltate de firmă în zona alocată, cu finalizarea lor efectivă la clienții din zonă
➢ Urmărește fluxul financiar propriuzis pentru fiecare proiect: comenzi, facturare, termene de plată, încasări
➢ Realizează targhetul anual de vânzări stabilit
➢ Identifică noi oportunități de afaceri prin urmărirea periodică a anunțurilor de licitații publice
➢ Studiază caietele de sarcini în vederea participării la licitații
➢ Completează cerințele tehnice ale caietelor de sarcini în vederea participării la licitații
➢ Planifică și își organizează propria activitate pe baza unui bun management al timpului
➢ Informează superiorii ierarhici despre problemele din zona alocată

MEDIST Imaging&POC SRL. Firmă cu capital 100% românesc, înființată în anul 2008, parte a grupului de firme MEDIST, are ca obiect principal de activitate promovarea, importul, comercializarea, întreținerea și reparația de aparatură medicală. Compania este reprezentant autorizat al unor producători importanți: General Electric Healthcare, Atmos, Biegler, ImaCor, Leica Microsystems, Q-Core, Schiller, ThermoFisher Scientific, Wevosys, Zoll.
Firma dispune de birouri în București, Timișoara, Cluj-Napoca, Iași.

Reprezentant medical aparatură medicală  -  MEDIST Imaging & P.O.C. SRL

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles