Publicat 09 Iun 2020 | Reactualizat 07 Iul 2020 | Expiră 10 Iul 2020

Reprezentant gestiune clienti - Drobeta Turnu-Severin

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Studii medii;
Cunoștințe utilizare aplicația informatică SAP;
Cunoștințe de operare MS Office și în aplicațiile informatice din domeniul de activitate;
Abilități de comunicare;
Bune calități de planificare și organizare în gestionarea concomitentă a mai multor sarcini;
Capacitatea de a lucra în echipă, capacitate de lucru în situații limită;
Creativitate, flexibilitate și adaptabilitate la schimbările mediului;
Spirit întreprinzător, inițiativă, caracter dinamic, cooperant;
Onestitate, integritate, imparțialitate;

Descrierea jobului

Gestionează relația cu clienții (face-to-face);
Oferă clienților informații cu privire la contractarea, facturarea, încasarea, recuperarea de creanțe, legislația în domeniul energetic prin intermediul canalelor de comunicare specifice Serviciului;
Răspunde de gestionarea și semnarea contractelor de furnizare a energiei electrice și a gazelor naturale încheiate la nivel de CRC, pentru toate tipurile de client;
Rezolvă solicitările clienților cu privire la citirea, contractarea și facturarea energiei electrice și a gazelor naturale pentru clienții casnici și noncasnici gestionați de CRC;
Răspunde de aplicarea corectă a procedurilor, instrucțiunilor de lucru și dispozițiilor șefului ierarhic privind comunicarea, relația cu clienții și imaginea companiei;
Respectă reglementările și procedurile privind contractarea, tarifarea și facturarea energiei electrice în domeniul de activitate;
Urmărește aplicarea corectă a tarifelor la energia electrică furnizată clienților;
Răspunde de înregistrarea și soluționarea tuturor contactelor/înregistrărilor operate în aplicația informatică SAP și de corectitudinea datelor operate în baza de date;
Este utilizator al sistemului integrat de gestiune SAP/IS-U;
Asigură arhivarea corespunzătoare a tuturor documentelor utilizate și elaborate;

Grupul CEZ în România este reprezentat prin 8 companii – Distribuție Energie Oltenia, CEZ România, CEZ Vânzare, CEZ Trade, Tomis Team, MW Invest, Ovidiu Development şi TMK Hydroenergy Power.
Grupul CEZ este prezent pe piaţa românească încă din anul 2005, odată cu preluarea companiei de distribuţie a energiei electrice Electrica Oltenia SA.

Expirat
Reprezentant gestiune clienti - Drobeta Turnu-Severin  -  CEZ VANZARE SA

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles